Ви зібралися побудувати будинок на власній земельній ділянці? Найпопулярніші матеріали для будівництво будинків - це цегла, дерево і бетон. Наша стаття розповість про плюси і мінуси цих будівельних матеріалів.

Дерев´яні будинки

П´ята частина всіх будинків в нашій країні зведено з дерева, відрізняються тільки технології будівництва і матеріал: з оциліндрованої колоди або профільоване, простий брус або клеєний. Останній матеріал коштує найдорожче.

Плюси: стійкість до морозів, красивий вид, екологічно чистий матеріал для будівництва, не обов´язкове облицювання фасаду, дерев´яний будинок швидко будувати.

Мінуси: усадка (зменшення обсягу після всихання свіжозрубаних колод), в процесі усадки можуть виникнути тріщини, які потрібно спеціальним чином обробити, горючість (колоди або брус необхідно обробити спец. складовими для підвищення вогнестійкості), схильність до гниття і псування комахами (теж потрібні спеціальні засоби для обробки). Деякі засоби для підвищення вогнестійкості або захисту від комах отруйні. Останній істотний мінус дерев´яного будинку - необхідність постійної турботи про нього: взимку його потрібно протоплювати, інакше будинок відволожиться і почне гнити.

Цегляні будинки

Половина будинків зводиться з цегли: силікатної (білої) або керамічної (червоної). Силікатна цегла міцна, морозостійка, матеріал володіє хорошою звукоізоляцією. Але для фасадних робіт все ж краще використовувати керамічну цеглу. Існує ряд марок керамічної цегли, від М75 до М300, чим більше цифра - тим краще і міцніше цеглина. Морозостійкість керамічної цегли позначається латинською буквою F, і його морозостійкість також зростає з величиною цифри (від F15 до F75).

Плюси будинків з цегли - міцність, стійкість до пожеж, великий асортимент і доступна ціна. Цегла добре зберігає тепло і підходить для будинків, де люди планують жити цілий рік. Але дерев´яний будинок довше тримає тепло. Крім того, для будівництва цегельного житла доведеться витратити більше часу, ніж для будівництва дерев´яного. Цеглу складніше перевозити і зберігати, так як вона важче. Тяжкість цегли також є причиною зведення більш міцного фундаменту для такого будинку, а це не тільки витрати часу і сил, але і додаткові грошові витрати.

Будинки з бетону

Є кілька варіантів бетону - пінобетон, газобетон, полістиролбетон і керамзитобетон. Популярність пористого бетону у вигляді блоків зростає, так як це дешевий матеріал, легкий, а також матеріал, що дозволяє виконувати будівельні роботи порівняно швидко (за рахунок пористої структури пінобетону). Завдяки повітропроникності пінобетонних блоків, приміщення будинку мають оптимальну вологість повітря, в таких будинках не заводиться цвіль або грибок, шкідливі комахи, такий будинок не почне гнити.

До мінусів пінобетонних будинків відноситься поступове накопичення вологи, яка при замерзанні може викликати появу тріщин в матеріалі і, в кінцевому рахунку, руйнування будинку.

Але прогрес не стоїть на місці, і зараз на ринку набирає популярність газобетон, більш нова і поліпшена версія бетону. Технологія виготовлення газобетонних блоків передбачає сушку в автоклаві, яка забезпечує більш довгу експлуатацію.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023