Облицювання фасаду клінкерною плиткою - ефективне рішення для обробки стінових конструкцій будівель та споруд. Фізичні властивості матеріалу дозволяють застосовувати його в регіонах із суворими кліматичними умовами, різноманітність форм та фактур роблять незамінним при реалізації дизайнерських проектів.

Виробництво

Клінкер має унікальні властивості, що виводять його в число найбільш затребуваних оздоблювальних матеріалів. Плитка виготовляється за екструзійною технологією із тугоплавкої сланцевої глини особливого сорту.

У вихідній сировині не допускається наявність будь-яких хімічних добавок. Після очищення та просушування глиняна маса пропускається через екструдер, у якому перемішується до однорідного стану.

Випалювання формованих заготовок здійснюється у спеціальних високотемпературних печах. Сучасне обладнання для флеш-випалу забезпечує досягнення температури понад 1200 градусів. В результаті такої обробки клінкер набуває високої міцності (не нижче М-300) і твердості. Термін служби фасадної тонкостінної цеглини перевищує 100 років.

Експлуатаційно-технологічні переваги

Широке застосування клінкеру обумовлено його перевагами перед іншими фасадними матеріалами:

 • низьким рівнем водопоглинання (трохи більше 6%);
 • паропроникністю;
 • довговічністю;
 • морозостійкістю (не менше 300 циклів заморожування/розморожування);
 • високою міцністю;
 • малою вагою;
 • стійкістю до УФД;
 • хімічною та біологічною інертністю;
 • простотою монтажу.

Клінкер ― негорючий, екологічно безпечний матеріал, що не потребує спеціального догляду. Плитка є 100% імітацією цегляної кладки, її можна використовувати на фасадах з різних будматеріалів.

Види

Залежно від призначення, фізичних та естетичних властивостей розрізняють кілька видів клінкерної фасадної плитки:

 • класична неглазурована;
 • глазурована;
 • ангобована;
 • ручного формування.

Неглазурована плитка

Неглазурована плитка - це відшліфована прес-форма із звичайної обпаленої глини. Як правило, вона має однорідний колір на всій товщині, може бути зроблена з різними фактурами та посипанням. Використовується матеріал для облаштування підлоги, а також у зовнішній обробці будівель.

Глазурована плитка

Глазурована плитка відрізняється ретельнішою обробкою, наявністю на лицьовій поверхні покриття з «рідкого скла» — кварцу, яке наноситься в процесі високотемпературного випалу. Виготовляється у різних кольорах, придатна для вирішення дизайнерських завдань, легко миється.

Ангоб

Ангоб - один із видів декоративних покриттів для клінкеру (поряд з глазур´ю). Його одержують із розведеної порошкоподібної глини з лише натуральними мінеральними барвниками. Покриття наноситься розпиленням, після чого плитка піддається випалюванню при температурі 1000 °C. Ангоб надає матеріалу ніжного «напівглянцевого» або матового відтінку і незначної пористості.

Клінкер ручного формування - це 100% імітація старовинної цегли. Сучасний клінкер ручного формування не відрізняється за фізичними характеристиками від звичного заводського. Як правило, такий матеріал не випускається великими партіями і тому набуває ще більшої унікальності.

Застосування

Фасадна клінкерна плитка має широке застосування у різних галузях будівництва.

Теплоізоляційні системи

Утеплення фасадів за допомогою пінополістиролу або кам´яної вати з наступним облицюванням клінкерною плиткою виконується так званим «мокрим» способом. Конструкції будівлі набувають додаткових теплоізоляційних характеристик, не вимагають посилення, оскільки є самонесучою. Ця технологія дозволяє утеплювати фасади на спорудах висотою до 75 метрів.

Оздоблення цоколя

Цокольні частини споруд найбільш схильні до несприятливих впливів. Оздоблення клінкерною плиткою дозволяє надійно захистити конструкцію від вологи та механічних пошкоджень. Її використання також значно покращує вигляд цоколя, скорочує виступ фундаменту від поверхні фасаду.

Реставраційні роботи

Завдяки чудовим естетичним характеристикам клінкер зарекомендував себе незамінним матеріалом під час проведення реставраційних робіт. За допомогою цього матеріалу можна відновлювати фасади, у тому числі на дерев´яних будівлях, імітувати старовинну кладку, створювати вентильовані фасади на будинках, що становлять історичну цінність.

В інтер´єрі

Клінкер - екологічно чистий матеріал, що не становить жодної небезпеки для людини. Різноманітність відтінків, фактур, розмірів дозволяє використовувати його для вирішення різних інтер´єрних завдань:

 • облицювання печей та камінів;
 • декоративного оздоблення стін;
 • формування малих декоративних груп усередині приміщень;
 • укладання сходових сходів та ін.

Важлива технологічна перевага матеріалу – можливість поєднання із штукатурними фасадами. За грамотного дизайнерського рішення така комбінація формує гармонійну, естетично привабливу композицію, яка виконуватиме ще й функцію захисту конструкцій будівлі.

Різноманітність видів клінкерної фасадної плитки, окупність, сучасні технології монтажу забезпечують матеріалу репутацію одного з найефективніших на будівельному ринку.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023