Окрім облицювальної цегли для обробки печей і камінів сьогодні широко використовується новий матеріал - клінкерна плитка. Її головна перевага - невелика товщина. Як правило, клінкер для обробки вогнищ випускається товщиною 9-12 мм. Виробники пропонують найширший вибір кольорів (червоний, коричневий, бежевий, жовтий, сірий та ін.). У продажу представлені плитки з глазурованої, матовою, гладкою, шорсткою поверхнею, з ефектом «ретро» (поздовжні тріщинки). Є моделі, які за зовнішнім виглядом ідентичні традиційним оздоблювальної цегли. Цікаво і незвично виглядають двоколірні плитки.

Виготовляється клінкер з декількох видів глин, в які додаються шамотний порошок і мінеральні барвники для додання певного кольору. Заготовки обпікаються, причому використовуються дуже високі температури. Тому плитка в подальшому не боїться нагріву і перепадів температур.

Деякі виробники випускають плитку ручного формування, що дає можливість дизайнерові придумати оригінальне оформлення каміна або печі «під старовину». Добре, якщо постачальник може запропонувати фігурну плитку (кутові декоративні елементи) на додаток до клінкеру традиційної прямокутної форми.

Монтаж вкрай простий. Для фіксації на горизонтальних і вертикальних поверхнях використовується термоклей. Якщо піч встановлена ​​в альтанці або на відкритому повітрі, то клей потрібно взяти морозостійкий. Іноді майстри застосовують спеціальну армуючу сітку, на яку садять плитку, щоб та краще трималася.

Якими ще перевагами володіє клінкер для облицювання печей?

  • Невисока ціна, оскільки товщина плитки менше, ніж стандартної облицювальної цегли.
  • Висока міцність.
  • Структура з малою кількістю пір.
  • Низьке водопоглинання (2-3%).
  • Стійкість до дії вологи, морозостійкість.
  • Висока хімічна стійкість (в тому числі до побутової хімії).
  • Екологічність (плитку можна використовувати для облицювання печей, камінів, розміщених в будинку).

Чим більше товщина клінкеру, тим вище його міцність і здатність накопичувати тепло. Однак для облицювання робочих поверхонь комплексу барбекю в ряді випадків краще взяти більш тонку плитку.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023