Що таке клінкер? І чому така плитка виділяється із загальної маси керамічної плитки? Давайте розбиратися! Клінкерна плитка являє собою керамічну імітацію цегляної кладки або натурального дерева, одержана особливим способом. Вона виходить шляхом одноразового випалу глиняної заготовки. Винайдена вона була в Голландії 19 століття. Спочатку використовувалася для мощення доріг. Пізніше стала оздоблювальним матеріалом для фасадів будинків. Поступово клінкер поширився в Західну Європу, США.

Цей вид обробки виготовляється з особливих порід сланцевих глин зі спеціальними добавками. Формування виробів здійснюється переважно методом екструзії. Це дозволяє отримувати вироби складних геометричних варіацій. Пресування застосовується дуже рідко.

Підготовлена ​​пастоподібна суміш пропускається крізь спеціальний Пуассон заданого розміру і форми за допомогою матриці. Отримана стрічка нарізається за допомогою дротяної струни. Далі заготовки відправляються на випал. Він проводиться при дуже високій температурі 1300 С (при стандартній - 1000 С). Така технологія дозволяє отримати плитку з дрібнозернистою структурою, без пустот. Їй притаманні такі характеристики, як мале водопоглинання, висока міцність, морозостійкість (витримує 50-100 сезонів).

Для кліматичних умов нашої місцевості це дуже важливо. Крім цього клінкер відрізняється великою різноманітністю фактур, відтінків, стійкістю до атмосферних впливів і біогенних факторів (грибків, цвілі, мохів та ін.). Вартість його, звичайно, досить висока, але якість набагато перевищує її.

Існують нижченаведені різновиди клінкеру:

- Облицювання зовнішнє.

- Внутрішнє облицювання приміщень.

- Технічний різновид (мощення доріг, доріжок, підлог промислових будівель).

Клінкер буває неглазуруючий і глазурований. Останній покривається спеціальним складом і обпалюється. Поверхня кераміки вирівнюється, пори закриваються, відповідно, водопоглинання ще зменшується. Використовують його, наприклад, для обробки басейнів.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023