Оздоблення фасадів котеджів та заміських будинків, садових доріжок, міський, ландшафтний і архітектурний дизайн - сфера застосування клінкерної цегли. У продажу можна знайти кілька розмірів клінкеру, але головний його «коник» - колір (більше 100 варіантів).

Особливості клінкерної цегли

У порівнянні зі звичайною керамічною цеглою, клінкерна відрізняється рядом переваг. Її відразу ж можна дідрізнити і за зовнішнім виглядом і по звуку, який вона видає при ударі металевим предметом або іншою цеглою. Клінкер володіє характерною, злегка шорсткою поверхнею, а звучить дуже дзвінко, майже як масивний метал.

Сировина для виробництва клінкеру

Для виробництва використовується глина спеціального складу, в яку додаються різні наповнювачі магматичного походження. Після формування заготовки обпікаються при температурі близько 1300 0С, при якій поверхня практично плавиться. Звичайна цегла обпалюється при 800 - 1000 0С.

Міцність

За цим параметром клінкер не поступається якісному бетону і випереджає тротуарну плитку і керамічні блоки. Висока стійкість до стирання дозволяє використовувати матеріал для покриття доріжок і тротуарів.

Низький рівень гігроскопічності

Рівень поглинання вологи клінкером надзвичайно низький - до 8%. Якщо матеріал покритий глазур´ю, то він взагалі не вбирає води. Постійно сухі мікропори в обсязі матеріалу гарантують і високу морозостійкість - 100 - 300 циклів. Також клінкер виключно стійкий до дії кислот, розчинників, жирів, володіє брудовідштовхуваними властивостями, відмінно миється будь-якими побутовими детергентами.

Різновиди

За призначенням клінкерна цегла розділяється на:

  • будівельну;
  • тротуарну;
  • облицювальну.

Висока щільність матеріалу (до 2100 кг / м3) визначає значну механічну міцність, що дозволяє використовувати його для будівництва опорних і несучих конструкцій - колон, сходів, фундаментів, цоколів.

Але відмінний зовнішній вигляд і атмосферостійкість визначає його головне призначення - оздоблення фасадів. Покрита глазур´ю поверхня надзвичайно декоративна, а широка колірна гамма дозволяє надати навіть типовим будівлям оригінальний вид.

Не менш поширена і тротуарна цегла. Вона дуже довго зберігає свій вигляд навіть при значній прохідності доріжок, алей або мостових. Також виготовляється в різних кольорах, збільшуючи дизайнерські можливості оформлення паркових ландшафтів і покриттів вулиць.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023