Фасад – це сторона будівлі, яку ми бачимо насамперед. Тому так важливо, щоб він був оформлений належним чином. Зустрічають, як відомо, за одягом. У сучасному малоповерховому будівництві часто використовують цеглу для зовнішнього оздоблення фасадів. Нічого не скажеш – матеріал добрий. Що ж до багатоповерхівок, то там застосовують спеціальні навісні конструкції.

Але в умовах спекотного літа та холодної зими, різких перепадів температур та випадання дощів, що містять шкідливі хімічні речовини, такі фасади доводиться ремонтувати кожні 10-15 років, що є досить трудомістким та затратним. Тому варто подумати про використання такого матеріалу, як клінкерна плитка.

Клінкерна плитка для фасаду

Прийнято вважати, що плитка годиться лише для обробки кухонь та ванних кімнат. Насправді ж, вона може виявитися набагато більш зносостійким і довговічним матеріалом, ніж звична цегла. А різноманітність дизайнів дозволяє імітувати практично будь-який матеріал. Наприклад, клінкерна плитка для облицювання фасадів виготовляється «під цеглу», так що дуже складно буде зрозуміти, що оздоблення будівлі виконано не із справжньої цегли. А ось ремонтувати фасад доведеться значно рідше – приблизно раз на 40-50 років. Відчуваєте різницю?

Закордонні та вітчизняні виробники випускають плитку, яка дає змогу зводити виразні фасади різної фактури, так що будь-який дизайнер чи архітектор зможе вибрати відповідний варіант. Клінкерну плитку можна використовувати і в малоповерховому, і багатоповерховому будівництві - вона універсальна.

Особливості виробництва клінкерної плитки

Цю плитку роблять із особливого виду глини, в якій немає домішок карбонату кальцію, а також солей. Температура випалення цієї плитки значно вища (до 1300 С), ніж звичайної - це забезпечує її міцність. Вона поглинає значно менше вологи, ніж звичайна керамічна плитка, до того ж має морозостійкість, так що холод не пошкодить будівлі, і вона ще довгі десятиліття буде таким же, як і після ремонту.

Що стосується способу виробництва клінкерної плитки – їх два: ручне формування або екструзія. Другий спосіб найбільш поширений. Цей матеріал можна застосовувати для оформлення фасадів котеджів або багатоповерхових будівель, для надання їм неповторного зовнішнього вигляду. Можна використовувати для підвищення довговічності оздоблення. Крім того, клінкерну плитку часто використовують для теплоізоляції приміщення. Погодьтеся, приємно взимку перебувати в кімнаті, яка добре тримає тепло. Та й електроенергії витрачається менше.

Цю плитку можна використовувати навіть в умовах підвищеної вологості (наприклад, у регіонах, де часто випадають опади), тому що вона стійка до різноманітних грибків, моху, бактерій та цвілі. Крім того, клінкерна плитка є екологічно чистим матеріалом, тому можна бути спокійним за власне здоров´я. Цей матеріал коштує трохи дорожче звичайної плитки, але якщо врахувати, скільки грошей ви заощадите на відсутності необхідності робити регулярний ремонт і на зменшенні рахунків за електрику, то стає очевидним, що це вигідне придбання.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2024