Це покрівельний матеріал, який виготовляється за допомогою сушки і випалу суміші глини в спеціально обладнаних печах при дуже високій температурі, яка досягає до 1300 ° С (температура випалу клінкеру). Без добавок в суміш глини, проводиться випалення природним шляхом що і забезпечує керамічній черепиці її природний червоно-коричневий (натуральний) колір.

Натуральна керамічна черепиця - найдавніший вид покрівлі який перевірений якістю і часом. Ще за часів величезних імперій, таких як Римська, Візантійська, Антична - люди експериментували з видами покрівлі. Спочатку вдома покривали соломою, через деякий час почали покривати дранкою (натуральне покриття з дерева), але досвід, знання і пристосованість до будь-яких примх природи - люди навчилися виготовляти і покривати будинки натуральною черепицею.

Чому саме натуральна керамічна черепиця?

До сих пір, нікому ще не вдавалося виготовити кращий вигляд покрівлі ніж керамічна черепиця. У минулому столітті ми пережили бум по появі на ринок і установки альтернативних видів покрівлі по натуральній черепиці - таких як металочерепиця, бітумна черепиця, полімер піщана черепиця, шифер, ондулін, полікарбонат, профнастил. Але пройшло не так багато часу, як люди втратили свою довіру до всіх перерахованих вище видів покрівлі. Жоден матеріал не виправдав свої обіцяні якості і характеристики. Саме тепер настає момент, коли люди повністю відкидають всі варіанти і починають довіряти тільки натуральної керамічної черепиці.

Наприклад, навіть, найякісніша металочерепиця не може простояти на даху більше 10 років, в зв´язку з тим, що вона починає текти, іржавіти, бліднути, з неї облітає фарба - не кажучи про її великі недоліки в експлуатаційному періоді - нестерпний "барабанний" шум час дощу (погана шумоізоляція), дуже низька (майже ніяка) теплоізоляція, в літній період металочерепиця нагрівається до 80 ° с, що призводить до високого нагріву будівлі а також і повітря всередині (уявіть собі таку картину влітку на вулиці + 30 ° с а всередині будинку + 35 ° С - 45 ° С, особливо будинках мансардного типу).

Багато хто може сказати - але є ще й бітумна черепиця! Як і металочерепиця бітумна покрівля з´явилася на так вже й давно. Навіть в цей короткий термін експлуатації цей вид покрівлі не зарекомендував себе з хорошого боку, за такими характеристиками як: екологічність, експлуатації покрівлі, стійкості до навколишнього середовища, пожежонебезпеки, температурних перепадів.

Також як і на металочерепицю на цей вид покрівлі ніхто не дасть більше 10 років гарантії. Це все при тому, що іноді (мається на увазі більш-менш якісна), бітумна черепиця коштує навіть набагато дорожче натуральної керамічної черепиці.

Думаю, що Ви зі мною погодитеся, що порівнювати інші види покрівлі (гарантія яких в деяких випадках не перевищує навіть 5 років) можна тільки з металочерепицею і бітумною черепицею. Порівняння цих матеріалів з натуральною черепицею просто недоречно. Що стосується самої ж натуральної черепиці, то завдяки своїм позитивним якостям вона завжди залишається "номером один" у відношенні всіх інших видів покрівлі.

Переваги натуральної керамічної черепиці:

 • Екологічність (тільки натуральні матеріали).
 • Довговічність (служить 100 і більше років).
 • Відмінна теплопровідність.
 • Висока шумоізоляція (дощ, град, побічні шуми з вулиці).
 • Стійкість до агресивного навколишнього середовища і різких перепадів температур.
 • Пожежна безпека.
 • Стійкість до ультрафіолету.
 • Стійкість до фізичних навантажень.
 • Висока морозостійкість (1000 і більше циклів).
 • Широка кольорова гама.
 • Різні форми черепиці.
 • Маленькі розміри і велика маса захищають дах від сильних вітрів і ураганів.
 • Не вимагає заземлення (на відміну від металочерепиці).

Сьогодні все більше і більше людей зупиняють свій вибір на натуральній керамічній черепиці, але деякі все ще сумнівається в в´язку з такими чутками про цей вид покрівлі як: її велику вагу і висока ціна. Але це далеко не так.

Натуральна черепиця є досить важким видом покрівлі, але це не означає, що все навантаження припадає на кроквяну систему, яка розраховується як на вагу покрівлі але і на снігове навантаження, на пориви вітру. Загалом, розрахунку маси черепиці на будинок - тільки 3 - 5% припадає на фундамент. Своєю вагою натуральна черепиця тільки захищає дах від сильних поривів вітру, ураганів.

Керамічна черепиця дорого коштує? Знову ж - це не так. Якби на цей вид покрівлі давали гарантію від 5 до 10 років як на всі інші види покрівлі, то тоді можна було б сказати, так вона коштує дорожче. Але на черепицю дають гарантію від 50 до 100 років, а експлуатаційний її період становить понад 100 років. Якщо зіставити все вище сказане і провести нескладні підрахунки, то можна впевнено сказати - що натуральна керамічна черепиця коштує набагато (навіть в кілька разів) дешевше абсолютно будь-якого виду покрівлі (мається на увазі термін служби / гарантію за ціною). Навіть якщо брати якісні підлогові і настінні покриття (ламінат, керамічна плитка, шпалери, венеціанка...), то можна зробити висновки, що всі ці матеріали стоять на порядок вище керамічна черепиця.

Зіставивши все вище сказане, можна з упевненістю підтвердити що натуральна керамічна черепиця завжди була, є і залишиться найкращим видом покрівлі будинків. Протягом багатьох років люди не змогли виготовити альтернативний матеріал. Останнім часом вийшло багато видів покрівлі, але всі вони схожі на керамічну черепицю тільки зовнішньою формою, а до таких характеристик як екологічність, довговічність, шумоізоляція, пожаробеспечності, і багатьох інших - їм ще дуже далеко. Можна зробити висновок - натуральна черепиця - "Королева покрівлі".

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023