Багато покупців, купуючи клінкерну плитку, не до кінця розуміють унікальність її якості і масштаби застосування. Кожна людина повинна запам´ятати, що даний оздоблювальний матеріал є натуральним продуктом, що виготовляється з тугоплавкої сланцевої глини.

Неоднорідне колірне рішення клінкеру

В процесі виробництва сирець піддається високотемпературному випалу, а так як в його склад не входять штучні добавки, клінкерна плитка може мати неоднорідну колірну гамму. Об´єднання декількох відтінків кольору надає готовому матеріалу красивого природного малюнка.

Щоб отримати певний колір виробу, використовуються різні сорти глини. Наприклад, у виробництві червоної плитки застосовується зелена глина. Також на колірний фактор може вплинути температура випалу і тривалість перебування клінкеру в тунельної печі. Отже, можна відзначити, що чим довше заготовки піддаються термічній обробці, тим темніше структура готового матеріалу.

Найбільш дорогою є біла клінкерна плитка. Це пов´язано з тим, що для її виготовлення береться повністю очищене від домішок сировина. Крім того, для випалу клінкеру білого кольору потрібна більш висока температура, а значить - витрати на електроенергію значно збільшуються.

Розміри клінкерної плитки

Клінкер відноситься до числа некаліброваних матеріалів. При покупці партії плитки з обпаленої глини не варто панікувати, в ній будуть блоки з розбіжностями в розмірах. На даний показник можуть впливати наступні фактори:

  • Екструдування або видавлювання;
  • Обрізка, виконана за допомогою надмірного волосіння, яка має товщину більше 3 мм.
  • Допустимі норми розбіжності - до 5 мм. Цей нюанс не рахується браком продукції, а особливість клінкерної продукції.

Упаковка і доставка плитки

Існує ряд правил, яких дотримуються виробники при поставках будівельного матеріалу. Унікальність клінкерної плитки полягає в її абсолютній натуральності та наявності глазурованого покриття. Проводять її за технологією екструзії і при підготовці до пакування скріплюють її між собою по дві-три одиниці. При покупці партії цього не варто боятися, адже плитки легко розколюються по шву за допомогою спеціальних інструментів.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023