В наш час є величезний вибір покрівельних матеріалів. Як же зробити правильний вибір? Вибір покрівлі залежить від багатьох факторів, серед яких крутизна і ухил даху. Для цього розглянемо покрівельні конструкції і визначимо типи дахів.

Покрівельні конструкції

Покрівельні конструкції захищають будинок від опадів і інших атмосферних впливів. Дах будинку може бути плоским або високим. У високих дахів для відводу опадів є скати. Конструкція, на яку спирається дах, називається кроквами.

Типи дахів

Дахи існують різних типів. За сотні років сформувалися такі типи високих дахів: односхилий, двосхилий, вальмовий, мансардний, шатровий, хрестовий. Один з найдавніших типів дахів - двосхилий. Обидві площини (скати) похилі і змикаються вже в конику даху; при цьому по торцях будівлі утворюються вертикальні стінки (трикутні), кожна стінка називається шпиль. Випавші опади відводяться по схилах в стічні жолоби в основі покрівлі.

Шатрові і хрестові дахи застосовують на квадратних в плані будівлях. Дуже вигідний і практичний мансардний дах, так як він володіє великим внутрішнім простором для розміщення різних за призначенням приміщень. Його назва дана від прізвища відомого в минулому архітектора французького бароко - месьє Мансара. У дахів цього типу кожен скат як би зламаний надвоє: він більш пологий вгорі і крутіший - внизу. Тепер подивимося, який же вид покрівлі, до якого типу дахів більш підійде.

Покрівля

У виборі покрівлі важливим фактором є витрати. Врахуйте, чим більше кут, за яким нахилений дах, тим він дорожчий; разом з тим на дуже крутих дахах зазвичай використовується керамічна черепиця (плоска, рифлена), проте вона важка і вимагає посилених кроків і обрешітки. Більш практична і легка - сучасна металочерепиця, що має міцне покриття і великий вибір різного колірного рішення. На більш пологих дахах широко застосовується шифер (плоский, хвилястий). Матеріалом для покрівельних конструкцій традиційно служить сосна - через її малої маси, легкості в обробці і довжини дощок і бруса.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023