Сходи оформляють різними матеріалами: керамічною плиткою, керамогранітом, тротуарною плиткою, натуральним каменем. Але оптимальний варіант для зовнішнього облицювання – клінкерні сходи. Чому саме так, розглянемо у цій статті.

Що таке клінкер?

Клінкерна плитка – матеріал, який виготовляють із тугоплавких глин. Сировину подрібнюють і ретельно перемішують із глинистими мінералами та польовими шпатами. Після цього масу формують і довго обпалюють за високої температури – до 1300 градусів. Результат – плитка з унікальними характеристиками, що дозволяють укладати її на ганку навіть у регіонах із непростими кліматичними умовами.

Особливості та переваги клінкерних ступенів

Морозостійкість

Це головна перевага клінкеру – при грамотному укладанні плитка витримує температуру та коливання показників термометра від мінусу до плюсу та назад. Звичайну кераміку для зовнішнього облицювання використовувати не можна – це пористий матеріал, що вбирає вологу. Вода, що у пори, при перепадах температур руйнує плитку зсередини. Із клінкером такого не відбувається.

Параметр виражають у кількості циклів переходу води з одного стану до іншого. Норма для клінкерної плитки – 200-300 циклів (F200-F300). В українському кліматі облицювального матеріалу вистачає на десятиліття.

Є ще один плюс, пов´язаний із морозостійкістю – паропроникність. Коефіцієнт вологопоглинання клінкеру – 2-6%. Чим менше відсоток, тим краще плитка чинить опір температурним коливанням. У клінкера цей показник набагато нижчий, ніж у звичайної кераміки, але вищий, ніж у керамограніта. Тим не менш, пори у нього розташовані таким чином, що матеріал може "дихати" - той невеликий об´єм води, який потрапляє всередину, там довго не затримується, а випаровується.

Порівняння клінкеру та іншої плитки

Якщо ви шукаєте плитку для оформлення ганку, вибирайте клінкер – це єдиний матеріал, який рекомендований європейськими стандартами для мокрого вуличного укладання. Але при цьому вкрай важливо дотримуватися технології робіт – в іншому випадку переваги морозостійкої кераміки втрачають значення.

Міцність

Марка клінкерної плитки – М300-М350. Це свідчить, що межа міцності матеріалу на стиск – 30-35 МПа. У перекладі побутовою мовою це означає, що укладена плитка здатна витримати падіння досить важкого предмета і регулярне серйозне механічне навантаження. Для щаблів це особливо важливо, оскільки їхні краї мають витримувати вагу дорослої людини, та ще й у контексті багатьох інших негативних факторів. Плюс до всього, якісний клінкер майже неможливо подряпати.

Стійкість до ковзання

Будь-яка клінкерна плитка, призначена для облицювання сходів, має шорстку поверхню. Таке покриття ковзає відчутно гірше, ніж інші варіанти.

Стійкість до хімії

Здатність тугоплавкої кераміки чинити опір впливу побутової хімії, виражають буквеним маркуванням:

  • клас А – клінкер, який втрачає зовнішній вигляд після контакту із хімічними речовинами незначно;
  • клас АА – клінкер, якому взагалі не страшна побутова хімія.

Зносостійкість

Клінкерні щаблі не зношуються - з точки зору користувача, навіть через десятиліття інтенсивної експлуатації плитка зберігає зовнішній вигляд та об´єм. Цей різновид облицювальної кераміки має монолітну структуру - рівномірно забарвлена ​​на всю глибину і не покрита глазур´ю.

Зносостійкість вказують обсягом матеріалу, який втрачає плитка з часом під впливом навантаження. Держстандарти допускають втрату до 250 мм3, але реалії ще привабливіші – зазвичай кераміка «усихає» не більше ніж на 150-200 мм3. Це дуже мало – за роки вона стає тоншою лише на частку міліметра.

Різноманітність форматів

Немає іншої плитки, яка б відрізнялася настільки великою різноманітністю елементів для облицювання сходів. Озброївшись каталогом клінкерної плитки, ви вирішите будь-яке завдання, пов´язане з оформленням зовнішніх або внутрішніх сходів.

Формати клінкерної плитки для сходів

Виробники щедрі та пропонують різноманітні елементи для прикраси та захисту сходів та майданчиків.

Сходи:

  • рядові;
  • кутові;
  • з антиковзаючими насічками;
  • із флорентійським профілем;
  • профільовані кутові.

Плінтуса:

  • рядові;
  • кутові;
  • фігурні.

Плюс до цього доступні балки та балконні обкладки – повний комплект для декорування ганку. Кожен із елементів можна купити в різному фактурному та кольоровому виконанні – це робить вибір клінкерних компонентів просто величезним.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023