Через простоту технології виробництва клінкеру цей облицювальний матеріал замінити натуральним каменем неможливо, адже це буде нерівноцінний обмін. Високі технічні характеристики і доступна ціна клінкеру - це головні причини його високої популярності. Що ж цікавого можна дізнатися про клінкері?

Різноманіття кольорів і відтінків клінкеру виходить не через використання хімічних пігментів і барвників, а завдяки особливій технології випалу, при якій можна отримувати необхідний відтінок, задаючи певну температуру і час спікання глини.

Формування кольору починається ще на етапі замісу глини, коли при необхідності змішують кілька сортів. Далі відтінок зароджується в печі в залежності від того, який температурний режим випалу був обраний і протягом якого часу здійснюється спікання.

Тому важливо знати, що вибираючи клінкерну продукцію в необхідній кількості, слід обов´язково придбати кілька запасних виробів, так як 2 різні партії цієї продукції будуть відрізнятися між собою відтінком.

Простота процесу виробництва клінкеру обумовлює його невисоку вартість в порівнянні з ціною натурального каменю. Обпалена глина - це простий і в той же час оригінальний спосіб облагороджування території двору приватного будинку, оздоблення інтер´єру та облицювання фасаду. Характеристики клінкеру прирівнюють до властивостей натурального каменю, адже він також не боїться вологи, перепадів температур і має високу механічну міцність.

Ще один цікавий факт: вік клінкеру - 150 років. Це досить старий будівельний і облицювальний матеріал, технологія виробництва якого не змінилася на сьогоднішній день (вона лише трохи покращилася і автоматизованих). Ще 2 століття назад обпалену глину успішно застосовували для створення надійних європейських доріг, деякі з них збереглися і по сьогоднішній день.

Клінкер є універсальним в застосуванні матеріалом, який знайшов своє місце не тільки в сфері облагороджування території, але також і при обробці інтер´єрів. Широке поле для фантазії дизайнерів надано розмаїттям кольорів, відтінків і фактур поверхні клінкерної плитки, цегли, термопанелей та бруківки.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023