Прийнявши рішення про зведення будинку, важливо тверезо оцінювати ситуацію, свої фінансові можливості і реальні терміни, які займають будівництво. Не варто думати, що достатньо лише купити будматеріали і найняти бригаду майстрів. Попереду чекає чимало несподіванок, тому слід продумати і подбати про все заздалегідь.

Вибір ділянки під забудову

Якщо у власності немає земельної ділянки, а його належить придбати, то керуватися слід такими критеріями:

- оптимальне співвідношення площі планованого будинку до ділянки - 1:10;
- на обрану землю не повинно бути обмежень на розташування будівель і їх поверховість;
- вітається сприятлива екологічна ситуація в районі;
- в крокової доступності розташовуються лікарні, школи, магазини і інші муніципальні об´єкти;
- розвинений сервіс та комунікаційне обслуговування.

Вибір відповідного проекту

Будівельна компанія надає клієнтам типові проекти або розробляє індивідуальні. Типовий варіант обійдеться значно дешевше, оскільки під нього вже готова проектно-кошторисна документація з усіма необхідними розрахунками. Визначившись з розміром будинку, можна розглянути основні типові пропозиції, не забуваючи, що внутрішнє планування може бути відкориговане, не зачіпаючи несучі стіни.

Якщо готові проекти не відображають задумки і побажання замовника, можна замовити розробку унікальної пропозиції, не забуваючи про різницю у вартості.

Прив´язка до місцевості

Актуальний цей етап в тому випадку, якщо замовник вже купив типовий проект, оскільки в ідеалі процес вибору земельної ділянки і придбання проекту завершуються одночасно.

Велика ділянка дозволить розглядати проекти, в яких господарські будівлі виносяться в окремi будови. Маленький, навпаки, «закличе» заощадити корисну площу і вибрати проект компактного, але функціонального будинку.

Зробивши проби грунту, визначають параметри грунту, від яких залежить, який фундамент буде у майбутньої будови.

Коли всі нюанси враховані, залишається зробити технічну прив´язку проекту будинку і винести будинок в натуру.

Узгодження проекту

Перш ніж приступити до будівництва, забудовник зобов´язаний отримати дозвіл на проведення робіт. Для цього:

- оформляють дозвіл в органах виконавчої влади;
- замовляють акт обстеження ділянки із зазначенням її меж;
- узгоджують план розміщення об´єктів у пожежній і санітарній інспекції;
- замовляють будівельний паспорт об´єкта.

Вибір будівельної компанії

Один з найважливіших етапів в будівництві будинку, оскільки компетентність підрядника вплине на те, наскільки готовий об´єкт буде відповідати заявленому в проекті. Не варто соромитися наводити довідки про будівельну компанію і орієнтуватися на відгуки клієнтів. Це той випадок, коли слід проявити підвищену пильність.

Страхування споруджуваного об´єкта

Застрахувавши споруджуваний будинок, майбутній власник убезпечить себе від можливих непередбачених подій і отримає можливість відшкодувати фінансові втрати через різні катаклізми.

Здача готового об´єкта

Будівництво вважається завершеним, а об´єкт готовим, коли в ньому є всі елементи для безперешкодного введення в експлуатацію. Свідоцтво, яке гарантуватиме право власності, згідно з буквою закону слід отримати в двотижневий термін.

Кожен з цих етапів досить важливий. Якщо ви поставитеся відповідально до кожного з них, можна бути впевненим у вдалому завершенні будівництва і набуття в кінцевому підсумку будинку своєї мрії.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023