При декоруванні фасаду облицювання будинку клінкерною плиткою використовується найчастіше. Клінкерна фасадна плитка є сумішшю декількох сортів глини і фаянсу, а також натуральних барвників і плавників. Плитка виготовляється шляхом видавлювання формою (методом екструдування) або шляхом пресування. Волога плитка запікається при високих температурах протягом тривалого часу. Температура випалювання становить 1300 градусів. У процесі спікання клінкерна плитка набуває високої міцності, довговічності та стійкості до атмосферних опадів.

Залежно від обраного методу плитка виходить із плоскою або рельєфною поверхнею. Поверхня клінкерної плитки не містить тріщин, цей факт унеможливлює проникнення грибка і цвілі в середину виробу. Клінкерна плитка витримує більше 300 циклів розморожування, при цьому не розтріскується.

Клінкер поділяється на чотири види. Перший вид – облицювальний. Застосовується для облицювання зовнішньої та внутрішньої поверхні стін, а також стель.

Другий вид — технічний клінкер, використовується в кладці доріг для пішоходів, для підлоги та стін складських та лабораторних приміщень — там, де потрібна стійкість до хімікатів та висока морозостійкість.

Наступні види: глазурована та неглазурована плитка, застосовуються для облицювання стін та підлог.

Клінкер, що пройшов стадію глазурування, відрізняється підвищеною міцністю та стійкістю до деформацій.

Завдяки великій кількості кольорів та текстур, клінкерна плитка підійде для дизайну будь-яких приміщень.

Клінкерна плитка з забарвленням «під цеглу» зовні не відрізняється від натуральної цегли, а за фізико-хімічними властивостями у багато разів перевершує її. Ця особливість зробила популярним облицювання фасаду будинку клінкерною плиткою, що імітує цегляну кладку.

Важливим аргументом на користь використання плитки з клінкеру є його екологічність. Клінкерна плитка виготовляється з натуральних матеріалів, тому вона не містить шкідливих речовин і підходить для облицювання житлових приміщень. Плитка з клінкеру коштує дорого, але підрахувавши гроші, витрачені на придбання плитки і розділивши їх на кількість років її експлуатації, ви зрозумієте - що зробили правильний вибір.

Плитка не потребує складного догляду: для того, щоб упорядкувати клінкерну плитку, достатньо помити її водою зі шланга.

Монтаж плитки здійснюється за допомогою спеціального клею, його висихання відбувається досить швидко. Тому облицювання фасаду клінкерною плиткою не займе багато часу і сил.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023