Життєздатний і естетично довершений клінкер вже не перший сезон звертає на себе пильну увагу забудовників. Однак нерідко можна побачити готові об´єкти, в обробці яких поряд з ним уживаються і інші матеріали. Тандеми бувають настільки гармонічними, що думка про економію власників на облицюванні навіть не відвідує. Тим не менш талановитий підхід до роботи і знання тенденцій в дизайні екстер´єру дійсно дозволяють не тільки отримати унікальний фасад, але і значно скоротити бюджет будівництва.

Клінкер і деревина

Найбільш затребуваний такий союз в проектах, таких тенденції екологічного будівництва, наприклад, при зведенні котеджів в альпійському стилі. Шале, прабатькам яких належало вписатися в умови гірської місцевості із значними перепадами висот, незважаючи на дерев´яну натуру, обзавелися кам´яним цоколем, покликаним забезпечувати стійкість, і такими ж монументальними опорами для виступаючих терас другого поверху.

Поєднання дерева з цеглою також знайшло вираження в стилі фахверк. Основою таких будівель дерев´яний каркас із стійок, балок і розпірок, проміжки між якими раніше заповнювалися глинобитними матеріалами, пізніше рядовим цеглою під штукатурку, а в останнє сторіччя клінкером. Каркасне будівництво переживає зараз пік популярності, дозволяючи порівняно швидко зводити енергоефективні об´єкти.

Клінкер і штукатурка

Таке поєднання матеріалів прекрасно задовольняє стилю прерій. Засновано мериканським архітектором Френком Ллойдом Райд, він відрізняється, перш за все, видовженістю будівель, немов намагаються злитися з горизонтом, і такий же поздовжньої їх сегментування, утвореної лініями даху і міжповерхових перекриттів. Для візуального об´єднання «шарів» найчастіше використовуються контрастні колони. Застосування клінкерної плитки в облицюванні окремих сегментів дуже поширене, оскільки саме цей матеріал додає об´єкту структурності. Як правило, цеглою оформляють перший поверх будівлі або його частину, другий штукатурять в тон або обшивають деревом, а колони, перекриття та виступаючі карнизи залишають під контрастним, частіше білою штукатуркою.

Взагалі, штукатурка і цегла - самий популярний дует у будівництві, дозволяє ефектно виділити будівлю з числа однотипних проектів і не обтяжує бюджет оздоблювальних робіт. Навіть в спорудженні, а не успадковуються якийсь певний стиль, виділяючи клінкерною кладкою окремі архітектурні елементи фасаду - віконні і дверні прорізи, підвіконня, русти, виступаючі арки або пелястри, - можна домогтися більшої фактурності, витонченості будови.

Клінкер і камінь

Ця комбінація також має повне право на життя, але не в ім´я економії, а скоріше на догоду самовираження власника котеджу. Два благородних будівельних матеріалу натуральної природи прекрасно доповнюють один одного, як би сумнівно це не здавалося спочатку. При їх комбінуванні важливо дотримуватися золотої пропорції 70:30, причому клінкер вдало виглядає саме як фон для елементів з каменю, і цей фон повинен бути контрастним, однотонним і гладким.

Чудової деталлю екстер´єру може стати облицювання каменем зовнішнього димоходу для каміна. Така об´ємна конструкція, яка примикає до фасаду від самого вимощення, здатна стати головним акцентом будови. До слова, зовнішній димохід з клінкеру - таке ж вдале рішення для однотонних оштукатурених фасадів.

Можливості комбінування матеріалів безмежні, але яким би не був політ людської фантазії в бажанні здивувати, слід дуже виважено підходити до пропорцій і доречності експериментів, не переступаючи тієї тонкої грані, за якою родзинка може стати кітчем.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2024