Слово "клінкер" не чув мабуть тільки ледачий. Зараз клінкером називають все: і зістарілу цеглу, і просту лицьовій, котра трохи перевищила вимоги по ГОСТу.

Клінкер - технічна сторона

Але все ж коротко зупинимося на технічній стороні питання. Отже, для клінкеру потрібна особлива глина. Вона однорідна, обпалюється і набирає міцність при дуже високій температурі (понад 1000 градусів Цельсія). Для клінкеру потрібна особлива виробнича лінія. На ній глина ретельно подрібнюється, а цегла-сирець формується під великим тиском (інакше цегла не буде такою міцною). Без поєднання цих двох чинників клінкер зробити неможливо!

Клінкер це керамічний виріб (цегла, плитка, підвіконня, сходи і т.д.) дуже високої міцності, яке стійке до води, вітру, жиру, олії, кислот, біологічних субстанцій і механічних впливів. Грубо кажучи, клінкерну цеглу можна облити кислотою, виставити під палюче сонце, тижнями обливати водою на морозі, проїхатися по ньому на танку, але з ним нічого не станеться. Фантастика? Ні, на це заводами дається гарантія в середньому 50 років.

Де застосовувати клінкер?

Краще його застосовувати всюди, тоді міцність і довговічність будівлі забезпечена. Але пройдемося по пунктах. Фасад. Хочете купити цеглу для облицювання, та таку, щоб ще Ваші правнуки їм милувалися? Однозначно клінкер. Будь-якого кольору і фактури. Жовтий, червоний, фіолетовий, двох-, трьох-, чотирьохкольоровий - не проблема. Наші європейські партнери виробляють клінкерну цеглу в кількох сотнях квітів. А якщо Ви боїтеся, що фундамент не витримає такої ваги, то візьміть клінкерну плитку під цеглу. Виглядає також, але важить мало, та ще й коштує дешевше.

Клінкерні сходи або ганок

Ганку клінкер просто необхідний! Клімат не радує своєю теплотою і м´якістю, часто бувають різкі перепади температур і простенька дешева кераміка починає кришитися і тріскатися. У той час як клінкерні щаблі морозостійкі на сто відсотків, при правильному укладанні вони прослужать Вам багато десятиліть. Для сходів всередині будинку клінкер хороший завдяки прекрасному зовнішньому вигляду і безпеки. Клінкерні підлоги і сходи не ковзають, тому абсолютно безпечні для Вас, Ваших дітей, батьків і гостей.

Клінкер на кухні та у ванній

Клінкерна плитка - це зручно і чисто. При будь-якому забрудненні Вам вистачить мокрої ганчірки, мінімальних зусиль і самого простого миючого засобу, щоб плитка засяяла чистотою як нова. Ні бруд, ні жир не вбираються в клінкер.

Клінкер в зонах підвищеного навантаження

До зон підвищеного навантаження ми віднесемо гараж, де стоїть Ваш шикарний позашляховик на зимовій шипованій гумі, а також виробничі та ремонтні приміщення. Тобто всі місця, де навантаження по вазі особливо високі і можливе попадання хімікатів на підлогу або стіни. Тут оптимальним рішенням буде промислова клінкерна плитка. Від звичайної вона відрізняється ще більшим запасом міцності і особливою поверхнею, на якій не залишиться слідів ні від масла, ні від шипів, ні від впав молотка.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023