В даний час сучасна дачна ділянка все більше нагадує не простий набір грядок, а красивий доглянутий сад. І справа тут не тільки в пишній зелені та квітах. Багато садівників давно вже зрозуміли - для того щоб легко і із задоволенням проходити стежками до дачного будиночка, альтанки, або клумб, необхідно прокласти добротні садові доріжки. Найкращий варіант для цього – клінкерне мощення.

Клінкерну плитку виготовляють шляхом випалу вапняно-магнієвої або вапняно-залізистої глини за температури 1000–1200 °C. Обпалена таким чином плитка дуже міцна. Вона стійка до морозів, сонця та має низький коефіцієнт водопоглинання. Ця плитка буває різних кольорів, тому з неї можна викладати цікаві візерунки. Доріжки з клінкеру багато років залишатимуться естетичними, не вимагаючи якогось особливого догляду.

Плитку, призначену для клінкерного мощення, не покривають глазур´ю, щоб уникнути ковзання. Для додаткового захисту від проникнення бруду клінкерну плитку з шорсткою поверхнею можна обробити просоченням або імпрегнатами. Бруд із майданчика з клінкеру легко змивається водою, а зелень видаляється за допомогою щітки та води з додаванням оцту. Є й спеціальні засоби для чищення клінкерної плитки.

Ця чудова плитка має більш тверду та міцну структуру, ніж бетонна бруківка. Її можна також розібрати і при необхідності укласти в іншому місці. Під клінкерне мощення необхідно робити основу з піщаної або гравійної "подушки", яка виконуватиме роль дренажу. Такий шар особливо важливий при укладанні доріжок на слабопроникному ґрунті. Перед укладанням садової доріжки з клінкеру потрібно встановити бордюри, використовуючи спеціальний розчин для таких робіт. Майданчики з клінкерної плитки можуть витримувати навантаження до п´яти тонн.

Колір клінкерної цегли залежить від температури випалу, хімічного складу глини та кількості кисню, що використовується у камері під час випалу. При покупці плитки потрібно враховувати, що її колір з часом не блякне, тому не варто розраховувати на те, що вона вигорить.

Садові майданчики з клінкеру – це практична прикраса саду. Укладання тротуарного клінкеру проводиться за різноманітними схемами мощення. Такі майданчики, викладені у вигляді різних малюнків і візерунків, є надзвичайно барвистим декором садового ландшафту. На клінкерних майданчиках можна встановити столик, поставити крісла-гойдалки та оформити затишний куточок для відпочинку.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023