З огляду на те, що кожен, хто будує будинок, мріє, щоб в ньому змогли комфортно жити не тільки діти і внуки, а ще й правнуки, варто підходити до вибору основного будівельного матеріалу свого сімейного гнізда дуже обачно.

Поява клінкерної цегли на будівельному ринку викликало у широкого кола споживачів цілий ряд питань. Крім основного питання про те, що це таке, одним з головних сумнівів покупців є більш висока вартість клінкерної цегли в порівнянні зі звичайним. Найчастіше саме це зупиняє наших співгромадян від вибору клінкерної цегли в якості матеріалу для майбутнього будинку.

З огляду на те, що кожен, хто будує будинок, мріє, щоб в ньому змогли комфортно жити не тільки діти і внуки, а ще й правнуки, варто підходити до вибору основного будівельного матеріалу свого сімейного гнізда дуже обачно. У тому, що цегла є найкращим будівельним матеріалом, ніхто не сумнівається.

Давайте порівняємо основні характеристики середньостатистичного будівельної керамічної цегли та клінкерної цегли. І в тому, і в іншому випадку будуть обрані середні значення якісних виробів в середньому ціновому діапазоні.

Міцність клінкерної цегли

За загальноприйнятим правилам цей параметр маркується літерою «М» і означає дозволену навантаженість на 1см2 цегли (в кг). У практиці будівництва найбільш затребувана цегла марки М100. З неї будують будівлі до п´яти поверхів, в тому числі приватні будинки, школи, дитячі садки та ін. Для багатоповерхових будинків застосовують керамічну цеглу марки М200.

Для якісної клінкерної цегли, виконаної за всіма канонами технологій, звичайної маркою міцності є М400. Саме це дозволяє виробникам клінкерної цегли давати гарантію на свої вироби 100 років (!).

Водопоглинання клінкеру

Здатність цегли вбирати в себе вологу і утримувати її істотно впливає на якість будівельного матеріалу. У нагодованої водою цегли знижується міцність, зменшуються теплопровідність і щільність. Як визначається відсоток водопоглинання? Спочатку цегла зважується, а потім її на 2 доби укладають в чисту воду. Після цього проводиться друге контрольне зважування. Співвідношення отриманої різниці у відсотках і є значення показника водопоглинання.

Клінкерна цегла має водопоглинання менше 5%, за рахунок цього у неї істотно вищі характеристики міцності, щільності та теплопровідності. Часто саме високий показник водопоглинання є причиною появи висолів на цегляній кладці. Низьке водопоглинання клінкерної цегли допоможе уникнути неприємних сюрпризів у вигляді білих розводів на цегляній кладці вашого будинку.

Морозостійкість клінкеру

Цей показник позначається буквою F і означає здатність будівельного матеріалу витримувати поперемінне замерзання (при -15 градусах) і відтавання (близько +20 градусів). Заміри проводяться в лабораторних умовах, цифра після букви F означає те, скільки разів цегла заморожували і нагрівали до появи структурних ушкоджень (тріщин, лущення поверхні).

Клінкерна цегла має показник F300. В умовах складних кліматичних умов, цей показник є одним з визначальних при виборі оптимального виду цегли.

Насичений колір клінкеру

Бляклий, не естетичний вигляд вицвілої цегляної кладки наводить на думку про сумнівну якість будівельного матеріалу. У випадку з використанням клінкерної цегли, такий «ефект» просто неможливий. Клінкер стійкий до впливу сонячних променів і не змінює відтінок кольору при експлуатації клінкерна цегла має однаковий колір по всій товщині і навіть через 100 років буде виглядати так само, як і відразу після будівництва.

Екологічність клінкеру, можливість участі в проектах «Зелене будівництво»

Сьогодні думка про те, що будинок повинен бути безпечним середовищем існування для людини і мінімально впливати на навколишнє середовище, знайшла відгук у всіляких проектах «Зеленого будівництва». Такий «діагноз» вдома має право поставити певна комісія, розглянувши сукупність всіх характеристик будинку. Клінкерна цегла є ідеальним рішенням для таких проектів, так як при його виробництві використовуються тільки природні добавки. Всі унікальні колірні рішення клінкерних виробів здійснюються за рахунок скрупульозного підбору природних пігментів.

Якщо при будівництві будинку ви замислюєтеся про його довговічності, надійності і безпеки, зверніть свій погляд на клінкерну цеглу. Будинки з клінкеру дуже поширені в Європі і служать цілим поколінням сімей вірою і правдою. Цегляна кладка з клінкерної цегли вражає благородством фактури і природністю колірних рішень. Вибирайте для свого будинку тільки найкращі матеріали!

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023