Сьогодні басейни можна знайти не тільки в фітнес-центрах, спортивних комплексах або готелях. Приватні велнес-зони з басейнами - це вже не просто розкіш, а вигідно і зручно. Відкритий або внутрішній, великий чи маленький - в будь-якому випадку, потрібно врахувати сотню важливих елементів, від яких безпосередньо залежить тривалість служби і надійність експлуатації басейну.

Один з ключових моментів - якісний матеріал для облицювання. Плитка для басейну.

Який оздоблювальний матеріал вибрати?

Вимоги до кераміки, яка використовується для облицювання басейнів, набагато більше, ніж у звичайній плитці. Адже на її поверхню буде впливати великий тиск води, засоби для миття та шкідливі мікроорганізми. Один з найбільш вдалих матеріалів для обробки басейну - клінкерна плитка. Завдяки особливому складу, в який, крім глини, входять оксиди, шамот, флюс, забезпечують підвищену стійкість до ударів, утворення тріщин, багатотонних навантажень і будь-яких погодних умов, клінкер відмінно зарекомендував себе у водному середовищі.

Вимоги до характеристик плитки

  • Водопоглинання. Цей параметр повинен бути близьким до нуля або бути не більше 3%. Зайвий пористий матеріал легко набирає вологу, стає крихким і тоді з часом може зруйнується не тільки кераміка, але і гідроізоляція. І ймовірність розвитку шкідливих бактерій в порах дуже висока. А щільна структура збільшує термін експлуатації плитки.
  • Стійкість до хімічних речовин. Вибирайте плитку класу АА (виріб не схильний до впливу хімічних речовин) або А (виріб стійкий до впливу хімічних речовин). Миючі, дезінфікуючі засоби, антисептики, підтримують чистоту і стерильність басейну, не повинні руйнівно впливати на плитку.

Антиковзання плитки (коефіцієнт тертя) - гарантія вашої безпеки в басейні. Німецький стандарт DIN 51097 передбачає три класи плитки по стійкості босої ноги на похилій поверхні:

  • Клас А: сухі зони (роздягальні) - кут нахилу> 12
  • Клас В: душові, простір навколо басейнів - кут нахилу> 18
  • Клас С: драбини в басейн, покриття з нахилом, борта басейнів - кут нахилу> 24.

Стійкість до ультрафіолету і перепаду температур. Для басейнів на відкритому просторі вибирайте плитку, стійку до сонячних променів або перепадів температури.

Спеціальні розміри

Не можна використовувати великогабаритну кераміку за великого тиску води. Чим менше розмір плитки, тим довше вона зберігається в екстремальних умовах.

Дизайн

Найчастіше плитку для басейнів випускають в колекціях з повним набором елементів, що мають конкретне призначення:

  • Фонова плитка - з рельєфною антиковзаючою поверхнею, найчастіше блакитних, зелених, білих відтінків.
  • Декор - елементи для прикраси. Це можуть бути різні фризи, плитки з візерунком або малюнком, зазвичай на морську тематику.
  • Фасонні деталі - складні конструктивні елементи: водовідвідний жолоб, сходи, кути, краї. Підгонка стандартних фонових плиток під такі елементи залишає багато обрізків і збільшує витрати. Без такої плитки дуже складно закінчити обробку басейна.

Майте на увазі, що розрізнити в воді різнорівневі елементи буде легше, якщо вони мають контрастні краї. Тоді ризик отримати травму буде мінімальний.

Підбір клею для укладання плитки басейну

Щоб облицювання басейну було вдалим, однієї тільки якісної плитки мало. Потрібно грамотно підібрати правильний розчин клею. Сучасні високотехнологічні суміші, надміцні і еластичні розчини клею роблять укладку плитки надійною. Відмінним вибором для облицювання басейну є еластичний клей для плитки.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023