Клінкерна тротуарна плитка перевірена більш ніж століттям експлуатації і всі характеристики цього покриття, що озвучуються виробниками, не голослівні. Незважаючи на це лідером продажів залишаються вироби з бетону. Більш низька вартість бетонної плитки спонукає споживача виробляти в розумі нескладні арифметичні підрахунки, які демонструють одномоментну економію і дарують надію на те, що купується бруківка виявиться якісною і витримає призначений термін служби. І хоча необхідність в її ремонті, як правило, настає набагато раніше, в такому виборі є свій сенс: з часом смаки змінюються, покриття приїдається, і є шанс просто замінити його на нове. Однак покладатися на один лише ціновий фактор недоцільно.

Клінкер і бетон під мікроскопом

Клінкерна тротуарна плитка в пошані в тих регіонах, де немає свого природного каменю, а бетонні вироби стали виходом з положення для країн, де і хороші сорти глини - рідкість. Однак обидві технології вже не нові і в ході багаторічних експлуатаційних перевірок доведені до ідеалу. І все ж, порівнюючи окремі характеристики бетону і клінкеру, разючі відмінності в наявності.

Вологостійкість

Вологостійкість клінкерної плитки вносить вагомий вклад в її довгий термін служби. Непориста структура здатна поглинути не більше 3% вологи. Технологія виробництва бетонної бруківки не дозволяє досягти такого показника і забезпечує лише 6% вологопоглинання.

Морозостійкість

Вібропресована бетонна плитка здатна без деформацій пережити 200 циклів замерзання і відтавання, для клінкеру ж цей показник стартує від 300 циклів. З огляду на кількість знакозмінних перепадів температур за сезон, середній термін служби високоякісного бетону складе максимум 10 років (фактично необхідність в заміні окремих елементів виникає вже на 3-й рік), в той час як клінкерна бруківка дозволить не згадувати про профілактичні ремонти 15-20 років і більше.

Міцність на стискання

Бетонна тротуарна плитка здатна витримати навантаження 400 кг / см², однак для клінкеру цей показник ще вище - від 650 до 800 кг / см². Це означає, що стандартна бетонна бруківка товщиною 8 см по міцності поступається більш тонкої клінкерної, що має товщину всього 4,5 см.

Зносостійкість

Практичні випробування показали, що стираність клінкерної бруківки в 40 разів менше бетонної. Зразки бетону і клінкеру однакового розміру (100 × 200 мм) при рівному навантаженні продемонстрували знос на 0,025 і 0,9 мм відповідно.

Зовнішній вигляд стійкість до вицвітання

Ставлячись до економ-класу матеріалів, бетонна тротуарна плитка випускається в невеликому класичному асортименті і забарвлюється в кілька базових кольорів. У порівнянні з нею клінкерну бруківку можна віднести до дизайнерського матеріалу, адже її колірна палітра неосяжна і дозволяє перетворювати пішохідні зони в художні полотна. Широкі можливості роботи з клінкером забезпечують також наявність 5 лицьових граней проти однієї лицьової поверхні бетону.

Стійкість до агресивних середовищ

Тугоплавкі глини в процесі високотемпературного нагріву змінюють структуру, втрачаючи здатність вступати в хімічні реакції. При тривалому впливі слабких кислот клінкерна плитка не виявляє жодних змін, бетонна ж демонструє корозійні вогнища з частковою втратою кольору.

Стійкість до вицвітання

Колір клінкерної плитки забезпечується додаванням натуральних пігментів, розплавляється при випалюванні глини в однорідну масу, яка завдяки своїй мінеральній основі не знебарвлюється під впливом УФ-випромінювання. Для фарбування бетону або в цементну масу додаються штучні барвники, або вже сформований виріб покривається кольоровим шаром. Як правило, ці пігменти вигорають або стираються протягом 3 років, поступово оголюючи природний для бетону сірий колір.

Теплопровідність

Чи не найважливіший показник для тротуарного мощення, а й він досить красномовний. Бетон на гравії має теплопровідність в середньому 1,51 Вт / м ° C. Для самого щільного клінкеру марки М500 цей показник нижчий - 1,16 Вт / м ° С.

Екологічність

Чутки про підвищення радіоактивності бетону корінням сягають у минуле, коли контролю над походженням його компонентів - граніту і гравію - по суті, не було. Сьогодні бетонні вироби провідних виробників відповідають санітарним нормам і мають відповідні сертифікати. Клінкерна ж бруківка в усі часи була повністю натуральним продуктом, не маючи радіаційного фону і не виділяючи шкідливих речовин при нагріванні.

Вартість тротуарної плитки з бетону і клінкеру може відрізнятися в 3-4 рази, оскільки технологічно виробництво бетону дешевше і доступно навіть в домашніх умовах. Однак зважуючи всі характеристики покриття, в тому числі його естетику, і оцінюючи НЕ миттєву вигоду, а наступні витрати на експлуатацію, нескладно прийти до висновку, що вибір клінкерної бруківки є більш доцільним і економічно ефективним рішенням.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023