Гарний та довговічний будинок – мрія кожного господаря. Щоб втілити задумане в реальність, важливо ретельно підбирати будівельні та облицювальні матеріали.

Сьогодні одним з надійних та престижних варіантів оформлення фасадів є клінкерна цегла.

Клінкер став відомий ще кілька століть тому у Західній Європі, де його винайшли для мощення доріг. Потім матеріал стали використовувати у будівництві будинків. Споруди з клінкеру вражають своєю довговічністю, естетикою та благородством.

Чому варто купити клінкерну цеглу?

 1. Клінкер створює одне з найкрасивіших облицювань фасаду. Кладка з такої цеглини виглядає неймовірно привабливою. Фасаду не потрібен ремонт довгі роки, адже матеріал міцний, не вбирає бруд і зберігає свій привабливий вигляд десятиліттями.
 2. Облицювальний матеріал мало вбирає вологу. Поверхня цеглини відрізняється низькою пористістю, а характеристика вологопоглинання варіюється від 3 до 6%. За таких властивостей клінкер залишається сухим за будь-яких погодних умов. Матеріалу не страшні тривалі зливи, тумани та висока вологість.
 3. Підвищена морозостійкість. Цей параметр безпосередньо пов´язаний з вологостійкістю цегли, адже замерзаюча вода руйнує будь-які матеріали. Для порівняння звичайна будівельна цегла витримує близько 100 циклів відтавання та заморожування. Клінкер здатний вистояти 150-300 циклів, зберігаючи свої властивості та бездоганний зовнішній вигляд. Низькі температури, різкі перепади не призведуть до утворення тріщин та інших руйнувань.
 4. Підвищує енергоефективність будівлі. Оздоблення будинку клінкером дозволяє знизити витрати на опалення та кондиціювання приміщень. Влітку в кімнатах збережеться приємна прохолода, а взимку комфорт і тепло.
 5. Звукоізоляція. Матеріал пригнічує зовнішні шуми, завдяки чому у приміщеннях тихо та спокійно. Використовуючи клінкерну цеглу для облицювання будівлі, ви заощаджуєте на звукоізоляції.
 6. Екологічний та безпечний матеріал. Цегла виготовляється з натуральної глини. Штучні домішки та барвники у складі брусків виключені. Такий матеріал безпечний для екології та здоров´я людини. Цеглу нерідко використовують для внутрішнього оздоблення житлових кімнат.
 7. Механічна міцність. Існує думка, що облицювальні матеріали досить крихкі. Але це точно не про клінкер. Такій цегляній кладці не страшні механічні удари, великі навантаження та перепади температур. Свою міцність матеріал набуває при випаленні в печі. В умовах 1300 градусів компоненти бруска сплавляються, утворюючи надміцні зв´язки.
 8. Стійкість до ультрафіолету. Цегла не буде вицвітати під прямим сонячним промінням, зберігаючи протягом років свій первісний відтінок.
 9. Стійкість до хімічної та біологічної руйнації. Клінкеру не страшні кислоти, луги. Матеріал не вбирає масла, бензин та інші хімічні компоненти, які можуть зіпсувати зовнішній вигляд облицювання або зруйнувати його. Крім того, на поверхні відсутні умови для появи цвілі, грибків та моху.
 10. Вогнестійкість. Клінкер має високі вогнетривкі властивості, що виділяє його серед інших видів цегли. Матеріал може витримати температуру 1900 градусів.
 11. Довговічність. За дотримання технології укладання будівлі з клінкерної цегли здатні прослужити не менше 100 років. Це вигідне вкладення коштів у свій будинок.
 12. Різноманітність відтінків та фактур. Виробники пропонують багату палітру кольорів, що поєднується з природним та міським ландшафтом. Цегла може мати глянсову, матову та шорстку поверхню. Популярні колекції "під старовину", що відтворюють фактуру старовинної цегли з тріщинами, грубою текстурою та патиною. Клінкерну цеглу люблять дизайнери, вони використовують її як для зовнішніх, так і внутрішніх робіт.

Як і будь-який матеріал, клінкер має свої вади. Один із найявніших — висока вартість. Цей мінус легко згладжується перевагами, адже це справді вигідне вкладення у свій будинок, яке виправдовуватиме себе десятиліттями. Також матеріал рекомендують набувати однією партією, адже відтінки із різних серій виробництва можуть відрізнятися. Це з природними процесами виробництва з натурального матеріалу.

Клінкер є досить важким матеріалом, тому можуть виникнути додаткові витрати при транспортуванні. Через збільшення навантаження на фундамент, будівництво з клінкеру можливе тільки на грунтах з високою несучою здатністю.

Якщо ви плануєте побудувати довговічний і красивий будинок, який прослужить кільком поколінням вашої сім´ї, то вибір будматеріалу очевидний - це клінкерна цегла. Такий вибір зробить будову привабливою, надійною, теплою, легко вписавши споруду в навколишнє середовище.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2024