Багатьох людей цікавить питання про те, який будівельний матеріал вибрати для зведення свого майбутнього будинку: цегла або дерево. І це не дивно, адже будь-яке будівництво вимагає значних капіталовкладень, тому тут необхідно прийняти зважене рішення після ретельного аналізу цілого ряду чинників, оскільки і дерево, і цегла мають як свої переваги, так і недоліки.

Звичайно, при бажанні завжди можна використовувати сайдинг або інші способи зовнішньої обробки, щоб додати своєму житлу воістину унікальний образ. Однак наскільки б хорошою ця обробка не була, в кінцевому підсумку, все залежить від основного матеріалу - чи буде ваш будинок міцно стояти на землі в заметіль, ураган, злива і холоднечу протягом багатьох років або почне кособочіться, провисати і завалюватися через кілька місяців після зведення.

Фактор перший: термін служби

Перше питання, на який вам слід дати собі відповідь - для яких цілей ви зводите об´єкт. Якщо це тимчасова споруда або, наприклад, сарай, то розумніше використовувати дерево. У той же час, якщо ви хочете побудувати свою затишну «фортецяю на століття», то кращого матеріалу, ніж цегла вам просто не знайти! Так, зробивши свій вибір на його користь, ви можете бути впевнені, що він прекрасно збережеться і через кілька десятиліть, буде служити «вірою і правдою» навіть вашим внукам і дітям. Недарма цегла вважається одним з найбільш міцних, надійних і довговічних будівельних матеріалів.

Фактор другий: ваша безпека

Інший не менш важливий фактор, який слід враховувати при виборі будівельних матеріалів для свого майбутнього житла - ваша безпека і безпека ваших близьких. Так, наприклад, дерев´яний будинок в разі пожежі буде неможливо врятувати, а евакуація людей буде значно ускладнена, в той час як цегляний будинок практично не буде «горіти». Це пов´язано з тим, що, як і бетон, цегла є дуже вогнестійким і вогнетривким матеріалом. Таким чином, ви будете перебувати під надійним «цегляної захистом», навіть якщо електропроводка «вийде з-під контролю».

Фактор третій: теплові характеристики

Якщо давати об´єктивну оцінку цеглі і дереву, як будівельних матеріалів, то не можна не згадати їх теплові характеристики. Так, наприклад, дерево відмінно зберігає тепло в холодну погоду, в той час як цегляні будинки вимагають якісного, регулярного опалення. Якщо ж ви будуєте об´єкт не для постійного проживання, то слід пам´ятати, що цегляний будинок вимагає великої кількості часу для обігріву, в ньому необхідно підтримувати температурний режим за допомогою спеціального автоматичного обладнання під час вашої відсутності.

Дизайнерські фантазії

Безумовно, кожна людина хоче, щоб його будинок виділявся своєю красою у всій окрузі і мав привабливий зовнішній вигляд, незалежно від зміни кліматичних умов і перепадів температур. З іншого боку, будь-який будинок повинен підкреслювати індивідуальність своїх господарів. Цегла - це матеріал, який дозволить вам втілити в реальність будь-які ваші фантазії: напівкруглі стіни, цікаві візерунки та інші оригінальні архітектурні ідеї. Дерево ж в цьому сенсі менш пластичне. До того ж, після закінчення будівництва дерево дає усадку на 5-10%.

Особливості експлуатації

Слід замислитися також і про те, яким буде цегельний або дерев´яний будинок «в зверненні». До слова, на стінах дерев´яного будинку з часом з-за високої вологості може з´явитися цвіль, синюваті відтінки або навіть завестися грибок. До того ж, дерево під впливом вологи без необхідної обробки поступово починає гнити. Звичайно, існують різні засоби, які допомагають боротися з гниттям, цвіллю, грибками, комахами, проте, кому хочеться займатися постійною обробкою стін, підлоги, стелі, коли є можливість побудувати будинок з цегли і просто насолоджуватися домашнім затишком?

Безумовно, вартість будівництва будинку з дерева буде нижче, ніж зведення аналогічної конструкції з цегли. Однак перш ніж зробити свій остаточний вибір, слід подумати, яким ви уявляєте собі свій майбутній будинок. І в залежності від ваших очікувань і ідеального саме для вас поєднання тих чи інших характеристик (теплопровідності, простоти експлуатації, надійності, довговічності, міцності) ви зрозумієте, який матеріал вам ідеально підходить.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023