Цегла - найдавніший будівельний матеріал. Його історія сягає глибини НЕ століть, а тисячоліть. Уже в ті часи його з успіхом застосовували для потреб будівництва, незважаючи на те, що тоді ще не знали, що обпалена в печі цегла набагато міцніша, ніж висушена на сонці. Після освоєння технології випалу, люди стали робити керамічну цеглу, який до сьогоднішнього дня не втратив своєї актуальності в будівництві. Робота над поліпшенням властивостей будівельних матеріалів привела до того, що сучасна керамічна цегла стала набагато міцнішою і довговічнішою свого попередника.

Вимоги, що пред´являються до цеглини, постійно росли. Кілька століть тому, на території Нідерландів виникла гостра необхідність в будівельному матеріалі, а конкретно, бруківки. Тоді і була розроблена технологія виробництва цегли, яким можна було б мостити дороги. Тобто, він мав високу міцність, зносостійкість, морозостійкість і низьке водопоглинанням. Матеріалом для виробництва такої цегли послужили особливо пластичні сорти глини. Вони відрізняються тугоплавкістю та випалювання цегли проводиться при більш високій температурі. Спочатку така цегла застосовувалися за прямим призначенням - ними мостили вулиці. Сьогодні клінкер застосовують, в основному, для обробки фасадів.

Обидва види цегли - клінкерні і керамічні, виготовляються за одним принципом, методом випалу, однак, в технології їх виробництв є відмінності.

Фактично, матеріал, з якого робляться обидва види цегли, один і той же - це глина. Однак, керамічну цеглу обпалюють при температурі до 1050 градусів. Клінкер ж, виготовляють при температурі 1300 градусів і сорти глини використовують при цьому інші. Більш висока температура не дає утворюватися мікротріщин. Глина спікається сильніше і щільність такої цегли вище, ніж у керамічної.

Відмінності властивостей у клінкера і кераміки

Для цегли дуже важливо володіти низьким водопоглинанням. Якщо в цеглу надходить вода, то при кожному настанні низьких температур, він буде руйнуватися зсередини і термін його експлуатації знизиться. Показник морозостійкості рівний 9-12% належить керамічної цегли, клінкер ж має його в районі 6%, тобто, він практично не вбирає воду. Відповідно, теплотехнічні характеристики клінкеру вище, як і термін експлуатації. Волога не потрапляє всередину і цегла залишається неушкодженою.

Не викликає сумнівів, що така якість цегли, як міцність, є її найважливішою характеристикою. Щоб простіше орієнтуватися при виборі цегли з великої різноманітності виробів, було введено таке поняття, як марка міцності. Цифра, зазначена в марці міцності говорить про те, яку вагу може витримати квадратний сантиметр цегли. Звичайна цегла має значення міцності в межах М50-М75. Марка міцності стандартного керамічної цегли, що застосовується для облицювання будівель, має значення від М100 до М150. У клінкерної цегли цей показник не буває нижче М300. Зустрічаються цеглини з маркою міцності до М1000.

Для країни, де за вісім місяців в році триває зима, весна і осінь, коли дощі змінюються морозами, а морози несподіваними відлигами і подальшими заморозками, дуже важливою якістю будь-якого будівельного матеріалу є морозостійкість. Цегла також має таку характеристику, сенс якої повідомити покупцеві яку кількість циклів замерзання і відтавання може витримати конкретний виріб без втрати своїх якостей. Класичний цегла володіє таким показником в районі від F25-F100, не вище. Оздоблювальна клінкерна цегла має показник втричі вищий. До речі, для облицювання необхідно використовувати цеглу, у якого коефіцієнт морозостійкості не нижче 50.

Привабливість клінкерної цегли і ціни на цей виріб

Технологія виготовлення клінкерної цегли дозволяє сьогодні отримати цей будівельний матеріал самих різних забарвлень. Покупець може придбати клінкер під будь-який інтер´єр, створити з його допомогою унікальний образ свого будинку. Клінкерна цегла дорожче керамічного, однак, його якості, чудові характеристики і експлуатаційні якості компенсують всі грошові витрати. Клінкер придатний для обробки будь-яких поверхонь, як всередині приміщення, так і зовні. Нарешті, він просто дуже ефектно виглядає, будинок, облицьований цим матеріалом, набуває солідність і особливий лиск, виглядає дорого і презентабельно.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023