Корисні властивості клінкерної цегли

Візитною карткою будь-якого будинку є його фасад. Сучасні дизайнерські рішення здатні втілити найвишуканіші вимоги, які свідчать про яскраві індивідуальності домовласників і бездоганності їх естетичного смаку. Допомагає в цьому - клінкерна цегла.

Фасадна клінкерна цегла надає будинкам риси європейського стилю, робить їх представницькими і солідними. Термін служби цих будівель отримує велику довговічність. Фасад будівлі з клінкеру не втрачає своєї цінності з часом і є чудовим капіталовкладенням в сімейно-спадковій справі.

Що з себе представляє клінкерна цегла?

Клінкер є повністю натуральним продуктом, що складається з глини. Температура його випалу - 1200 - 2000 °. Це надає клінкеру найвищу міцність в порівнянні з іншими різновидами цегли. Клінкер найбільш стійкий перед впливом вологи. Йому не страшно руйнівний температурний вплив.

При порівнянні клінкеру з іншими матеріалами будівельної кераміки виявляються переваги цього виробу за багатьма параметрами. Так, клінкер від звичайної цегли або черепиці відрізняється найвищою механічною міцністю. Він міцніше на стиск і вигин, менше схильний до стирання. Також володіє дуже невисоким водопоглинанням (1 - 6% від маси).

Клінкерна цегла відмінно підходить для прикраси будь-якого фасаду.

Через щільність структури клінкер практично не поглинає вологу. Це дозволяє йому зберігати високі характеристики морозостійкості.

Ще одна приваблива властивість клінкеру - його хороша паропроникність. Цей показник забезпечує дотримання головного правила при спорудженні багатошарового фасаду: в порівнянні з попереднім шаром кожний наступний має більш високим коефіцієнтом паропроникності.

Фасадний клінкер характеризується високими показниками по теплоізоляції і шумоізоляції. Завдяки цьому всередині будинку забезпечується комфортний температурний і звуковий режим.

Кольорові особливості клінкеру

При виготовленні клінкерної цегли застосовують різні колірні пігменти. Це обумовлює наявність широкого діапазону кольорів і різноманітного спектра відтінків. Тому втілити колірні примхи будь-якого замовника буде не дуже складно.

Клінкерний фасад практично не сприйнятливий до впливу ультрафіолетових променів. Тому споруди з клінкеру збережуть яскравий колір протягом тривалого періоду служби.

Відтіночний спектр клінкерної цегли забезпечує безліч колірних нюансів. Можна знайти яскраво-білі, темно-коричневі, димчасто-сірі зразки і масу інших відтінків. Характерно, що колірна гамма клінкеру забезпечується застосуванням рідкісних сортів глини, яка сама по собі має багаті колірні відтінки, що робить непотрібним використання штучних барвників.

Природні якості сировинної глини покладені в основу виробництва кольорового клінкеру. Жодне місце покладів глини не схоже на інше по мінеральному складу сировини. Звідси - багато різноманітних колірних і пластичних якостей клінкеру. Кожен регіон представляє глину різної якості.

Наприклад, що знаходяться поблизу залізничних груд поклади глини надають клінкеру теракотовий відтінок. Надає білому забезпечені глиною, що знаходиться поблизу вапняку. Якщо клінкер проведений з глини, знайденої поруч з кам´яним вугіллям, його кольору отримають благородний чорний, сіро-блакитний і сірий відтінки. Природно-природний колорит клінкеру здатний полонити найсуворіших споживачів.

Зовсім закономірно, що при таких якостях клінкерну цеглу впевнено себе почуває на ринку будівельних матеріалів. Клінкер оптимальний в оформленні фасадів, ступенів і сходів, тротуарної бруківки.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023