Будівельні роботи - це одне з найскладніших і в той же час, найбільш часто зустрічається в повсякденному житті. Найбільш важливим і трудомістким вважається зведення з нуля і реконструкція вже наявних об´єктів, проте іноді, перш ніж створити, щось нове, необхідно зруйнувати вже наявне будівлю або якусь його частину. Найбільш важливу роль в цьому в процесі зносу грає демонтаж цегляних стін.

З необхідністю знесення може зіткнутися кожна людина - об´єкт може являти собою як величезний будинок, так і невелику прибудову або окрему стіну. У кожному з перерахованих вище випадків в незалежності від розмірів необхідно врахувати цілий ряд параметрів, які безпосередньо впливають на цей захід.

Незважаючи на існування досить поширеною приказкою "ламати - не будувати", демонтаж будівлі - не такий простий процес, як може здатися на перший погляд. При повному зносі об´єкта або його великомасштабної реконструкції в обов´язковому порядку створюється технологічна карта на демонтаж цегляної кладки, яка несе в собі всі найбільш важливі моменти і інструкції для персоналу, який бере участь у знесенні.

Якщо вартість демонтажу цегляної кладки змушує вас замислитися про альтернативний варіант, то ви цілком можете здійснити демонтаж стін вручну, не вдаючись до допомоги фахівців. Наведена нижче інструкція допоможе вам здійснити цей процес своїми руками.

Знесення стін

Архітектурна складова
Якщо кладка знаходиться в межах приватного або багатоповерхового будинку, то перед тим як приступати до демонтажу обраної вами стіни необхідно в обов´язковому порядку проконсультуватися з відповідними архітектурними інстанціями. Це пов´язано з тим, що не всі стіни всередині будівлі можуть бути знесені, так як деякі з них є несучими і їх видалення негативно позначиться на загальній структурі будівлі, що може привести до його обвалення.

Для знесення цегляних перегородок, за допомогою яких здійснюється поділ загальної площі на окремі кімнати - їх видалення практично ніяк не позначиться на архітектурній цілісності будівлі. Але навіть в цьому випадку слід звернутися за консультацією до фахівців, так як деякі проміжні стіни також можуть грати роль несучих конструкцій для стельових перекриттів.

Підготовка площі

Демонтаж слід починати з підготовки приміщення, так як він буде супроводжуватися великою кількістю будівельного сміття і пилу. Необхідно винести велику частину меблювання, щоб уникнути її пошкодження і забруднення, а також звільнити простір.

Також необхідно подбати про те, щоб зберегти цілісність покриття підлоги, так як на нього буде сипатися все будівельне сміття, що призведе до виникнення подряпин і вм´ятин.

Ділянка підлоги знаходиться в безпосередній близькості зі стіною - необхідно застелити листом тонкої фанери, яка буде оберігати його від падаючих цеглин, штукатурки і т.д.

Демонтаж

Безпосередньо сам процес знесення здійснюється в наступному порядку:

1. Вимкніть і вийміть електричну проводку, яка знаходиться в стіні - здійснювати знесення стіни з наелектризованої проводкою категорично забороняється, так як це пов´язано з ризиком для життя.

2. Збивати покриття: штукатурка, шпаклівка та ін. - чим більша кількість штукатурки, тим легше буде здійснювати демонтаж. Щоб максимально полегшить цей процес - поверхню покриття необхідно ретельно змочити, так ви послабити її структуру;

3. У верхній частині стіни перфоратором необхідно пробити початковий отвір розміром в кілька цеглин, який послужить вихідним пунктом її знесення. Важливо відкрити досить великий простір, звільнивши, кілька сполучних швів між цеглинами - тільки в цьому випадку ви зможете їх видалити: після чого жало перфоратора поміщається на вертикальний стик між цеглою і здійснюється їх видавлювання. Якщо у вас немає необхідного електрообладнання, то даний процес можна здійснити за допомогою зубила і невеликий кувалди.

4. Якщо ви перебуваєте всередині будівлі, то демонтувати стіну слід поступово, цеглина за цеглиною - занадто великі шматки кладки зашкодять підлогу. Часткове або повне обвалення стіни допустимо тільки за межами житлового приміщення.

Підсумок

Здійснюючи цей процес своїми руками, ви істотно скоротите вартість демонтажу цегляних стін, виключивши найдорожчий параметр - наймання фахівців.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023