Швидкий розвиток будівельних технологій і поява нових і ефективних матеріалів, призвело до того, що сьогодні одночасно застосовується безліч різних напрямків і стилів. Причому це однаковою мірою стосується як архітектури будівель, так і використовуваних інженерних систем. Будівництво будинків в сучасному стилі передбачає зведення будівлі, яке поєднує уявлення максимального комфорту мешканцям з оригінальним зовнішнім виглядом. Не менш важливими вимогами при цьому виступають розумна вартість будівництва і низький рівень експлуатаційних витрат.

Сучасні стилі архітектури

Удосконалення будівельних технологій зробило можливим одночасне існування кількох архітектурних стилів, що раніше просто було неможливим. В результаті за останні десятиліття створено кілька нових напрямків. Звичайно ж, не кожен з них зустрічається в приватному житловому будівництві, але, так чи інакше, внесок кожного стилю в розвиток сучасного будівництва присутній.

Хай тек

Найпопулярніший стиль, створений у другій половині минулого століття. Головні особливості:

  • застосування сучасних високотехнологічних матеріалів - алюмінію, скла і т.д.;
  • використання інженерних комунікацій в якості декоративних елементів або несучих конструкцій;
  • максимальний прагматизм і функціональність будівель.

Хай-тек - один з небагатьох стилів високої архітектури, який активно присутній в практичному приватному житловому будівництві.

Постмодернізм

Головним завданням постмодерністів від архітектури стало створення будівель, що гармонійно поєднуються з навколишнім оточенням. Основними особливостями стилю виступають акцент на оригінальний і естетично привабливий вигляд будівель.

Мінімалізм

Ще один стиль високої архітектури, який активно застосовується на практиці. Характерними особливостями мінімалізму виступають:

  • концепція універсального будинку, здатного забезпечити достатній рівень комфорту будь-якому жителю;
  • відсутність декоративних елементів і прикрас;
  • монохромні колірні рішення;
  • обриси будівель у вигляді простих і прямих ліній;
  • активне використання традиційних будівельних матеріалів - дерева, бетону, скла і металу.

Застосування сучасних стилів на практиці

При виборі проекту приватного будинку покупець керується кількома критеріями. Фінансовий фактор - один з найважливіших. Тому не дивно, що сьогодні так затребувані деякі ідеї, які стали основою таких сучасних стилів будівництва як мінімалізм і хай-тек. Більш того, деякі з них отримали подальший розвиток.

До числа найбільш популярних можна віднести такі особливості сучасного будівництва:

1. Створення автономної споруди. Розвиток ідеї універсального будинку призвело до того, що майже всі інженерні комунікації сучасних приватних будинків працюють автономно, тобто без прив´язки до зовнішніх джерел. Це частково відноситься навіть до електро- і газопостачання, завдяки сучасним генераторам і балонів з газом;

2. Використання сучасних матеріалів і конструкцій, що поєднують естетично привабливий вигляд і відмінні експлуатаційні показники. Типовий приклад - панорамне скління, виконане з використанням алюмінієвого або ПВХ профілю, або каркасні споруди;

3. Стрімко зростаюча популярність приватного житлового будівництва з традиційної деревини. Ця риса виступає поєднанням постмодернізму з його прагненням до гармонії з природою і мінімалізму, орієнтованого на використання класичних технологій будівництва.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023