У будівельній справі поняття "клінкер" відомо ще з середньовічної Європи. Використання глини для виробництва будівельних матеріалів робить його доступним і при дотриманні технології випалу ще і довговічним. Клінкер знайшов своє застосування не тільки в приватному, але й багатоповерховому будівництві. У всіх матеріалів з приставкою клінкер загальна технологія виробництва, а відрізняються вони формою випуску і зовнішнім виглядом.

Плитка

Найчастіше для облицювання будівель застосовують клінкерну плитку. Вона є універсальним і довговічним будівельним матеріалом. Завдяки непористій текстурі її можна використовувати в самих екстремальних кліматичних умовах. Вона служить максимально довго і в процесі експлуатації не втрачає зовнішній вигляд. Їй не страшні кислоти, луги та інші хімічні склади. Клінкер легко вписується не лише в фасад, але і підходить для внутрішньої обробки приміщень.

Цегла

Цеглу, як і плитку виготовляють з глини, тільки йому надають стандартної форми. Але найчастіше його використовують не для зведення стін, а для їх облицювання або ландшафтного дизайну. Одним з переваг клінкерної цегли є стійкість до руйнування і забруднення. Він легко очищається за допомогою звичайної води. При виробництві в глину додають різні фарбувальні пігменти або глину різних кольорів. Така практика дозволяє отримати цеглини різних відтінків і кольорів, що дає додаткову вигоду при оформленні фасадів.

Бруківка

Ландшафтні дизайнери найбільше люблять цей тип матеріалу для мощення садових доріжок і оформлення ландшафтів. Клінкерна бруківка виглядає в цьому ракурсі дуже гідно. І це не просто стандартні прямокутні форми. Глина дуже пластичний матеріал і дозволяє створювати вироби різної форми, величини і текстури.

Крім краси клінкер ідеально підходить для оформлення ландшафтів завдяки своїй надійності і довговічності. Готова доріжка з клінкеру може витримувати великі фізичні і механічні навантаження. З бруківки формують сходинки зовні будинків або викладають її на ганок. Цей матеріал ідеальний для зовнішніх будівельних робіт, тому що не боїться ні перепадів температур, ні опадів, ні вологості.

Бруківку з клінкеру використовують навіть при обробці сходинок на виробництвах і комерційних приміщень. Матеріал добре витримує велику вагу, не стирається і тріскається.

Фасадна клінкерна плитка

Цей вид клінкеру призначений для облицювання фасадів не тільки в приватному, але й комерційному і багатоквартирному будівництві. Особливою популярністю вона користується для обробки котеджів. Вона не тільки надає йому додаткової естетики, а й створює додатковий шар шумо - і теплоізоляції. Для цих цілей виробники клінкерних будматеріалів випускають термопанелі з клінкеру, які прості в монтажі і дозволяють здійснювати фасадні роботи в максимально короткі терміни.

Зовні матеріал виглядає як ідеальна цегляна кладка. А колір матеріалу можна підібрати залежно від ефекту якого ви хочете досягти. Він може імітувати звичну цеглу або бути пофарбованим в пастельні тони.

Панелі з клінкеру продовжують термін служби будинку і захищають його від вогкості та плісняви. А простота монтажу дозволяє при необхідності розбирати матеріал при необхідності заміни утеплювача. Після очищення від розчину його можна використовувати повторно.

Будівельні матеріали з клінкеру мають один недолік, а саме - порівняно висока ціна. Але і вона цілком виправдана з огляду на довговічності і високої міцності. Клінкер - це сучасний оздоблювальний матеріал, який прийшов до нас з минулого і до сих пір не втратив своєї актуальності

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023