Клінкерна цегла в оформленні інтер´єру: тонкощі застосування

Застосування цеглини в оформленні внутрішніх приміщень будинку – сьогодні одна з найбільш актуальних тенденцій в інтер´єрі. Родом така мода з Нью-Йорка і найактивніше застосовується в стилях «лофт», «гранж» та готичному. Для подібного дизайну підходить не всякий будматеріал, найдоцільніше використовувати в інтер´єрі кімнат клінкерну цеглу.

Чим обумовлено використання клінкерної цегли в інтер´єрі

Звичайні цеглини, з яких будують будинки, часто відрізняються за розмірами та мають сколи. Вони не мають особливої цікавості при оформленні дизайну всередині приміщень. І якщо необхідно створити в будинку стилізовану під цеглу стіну, багато дизайнерів вибирають клінкерну цеглу або таку саму плитку.

У чому переваги застосування клінкерної цегли в інтер´єрі?

  • різноманітність колірної гами та фактури;
  • відсутність тріщин та сколів;
  • вона не реагує на негативні зовнішні фактори: перепад температур, вологість, сонячні промені та ін;
  • простота в експлуатації, монтажі та догляді;
  • вогнетривкість та тривалий термін служби;
  • у ньому не розмножується грибок і цвіль, тощо.

За кольором клінкер може бути білим, помаранчевим, жовтим, червоним і коричневим, хоча існує і цегла, вироблена в різних відтінках перерахованих кольорів. Фактура матеріалу може бути гладкою, шорсткою та рустикальною.

Як застосовується в інтер´єрі клінкерна цегла

Цегляна кладка дуже доречно виглядає в будь-якому приміщенні, починаючи від бібліотеки і закінчуючи спальнею або передпокоєм. Вона може викладатися по всіх стінах приміщення або в одній його частині, це обумовлюється габаритами і стилем кімнати. Але як би ви його не використовували, у будь-якому випадку, зможете досягти ефекту старовини та особливого затишку. Подібне оформлення дозволяє акцентувати увагу на окремих елементах інтер´єру.

У передпокої, яка не відрізняється багатством декору, ємною деталлю може стати стіна з клінкеру, розкритого незначним шаром штукатурки. Перегородку між холом та вітальнею теж можна виконати з цегли. Це допоможе вирішити задачу поєднання різноманітних фактур, кольору та стилів. У самій вітальні колоритно виглядає фасадна клінкерна цегла, якою оброблений камін. Цей елемент, завдяки такому оздобленню, може стати візуальним центром усієї кімнати.

Відмінним прикладом використання в інтер´єрі клінкеру є обробка ним підлоги, стін або їхньої частини на кухні. Але при цьому важливо грамотно поєднувати з кольором та фактурою інших оздоблювальних матеріалів, техніки та меблів. У дитячій теж цілком допустиме застосування клінкеру, для цього його слід грамотно обіграти. Так, у кімнаті хлопчика ця цегла може створити ефект замку. У дитячій у дівчинки вона буде актуальною, якщо решта – яскрава і радісна.

При декоруванні приміщення клінкером врахуйте, що найкраще він поєднується зі склом, ліпниною, кованими елементами, оксамитом, антикварними предметами інтер´єру та штучно зістареною деревиною.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023