Завдяки високій міцності, клінкер - один з найкращих матеріалів для тротуарів, садових і мостових доріжок. Цей різновид так і називається: клінкерна бруківка.

Екологічний і міцний

Сама ідея використання цегли для тротуарів далеко не нова. Творці клінкеру, голландські майстри, ще в позаминулому столітті спробували відтворити рецепт виготовлення особливо міцної цегли, зразки якого збереглися з часів Римської імперії. В результаті вдалося отримати дуже щільний камнеподібний матеріал, який поступово став використовуватися в європейських країнах для дорожнього будівництва.

Особливі властивості мостової клінкерної цегли визначає специфіка виробництва. Висока міцність і довговічність досягаються завдяки особливій високотемпературній технології випалення глини: метод «спікання» забезпечує відсутність в цеглі будь-яких включень і порожнеч, що дуже важливо для матеріалу, що використовується при мощенні.

Що потрібно знати про клінкер

Значима властивість клінкеру - морозостійкість. Така цегла здатна витримати поперемінні цикли заморожування і відтаювання без шкоди для своїх експлуатаційних і технічних характеристик. Дана властивість також досягається завдяки технології випалу, в результаті виникає низька пористість клінкеру, а отже, низьке водопоглинання. Це дуже важливо: якщо доріжки виконані з цегли, здатної вбирати вологу, через кілька зим таке покриття просто потріскається. Також випробування показали, що клінкер не вбирає не тільки воду, але і масла, а також інші забруднювачі.

Ще одна перевага тротуарного клінкеру - висока стійкість до атмосферних впливів і механічних пошкоджень. Так, якісний клінкер здатний винести великі навантаження, не реагуючи при цьому на негативний вплив кислот, лугів і солей. Виготовляють клінкер з тугоплавких глин без будь-яких хімічних добавок, що робить його повністю екологічним матеріалом.

Колір і форма клінкеру

Сучасна клінкерна цегла має більше 60 варіантів кольору і розміру, що дозволяє втілювати в життя найсміливіші дизайнерські фантазії.

Класичний червоний, сліпучо-білий, вогненно-чорний, шляхетний сірий, піщано-рудий - всі кольори клінкерної цегли є результатом особливої ​​подачі кисню при випалюванні, а також змішування різних сортів глини.

Сучасний клінкер може мати форму не тільки стандартного прямокутника, а й квадрата, бруска, мозаїки, клина. Сьогодні, крім штучно зістареного, виробники пропонують також гладкий, шорсткий і структурований клінкер.

Укладання клінкеру

Різноманітні способи укладання клінкерної цегли дозволяють реалізувати самі несподівані архітектурні рішення. Причому від малюнка викладеного візерунка залежить не тільки зовнішній вигляд покриття, але і його властивості. Так, при укладанні цегли за технологією «ялинка» в місцях, де доріжки йдуть на підйом, можна домогтися особливої ​​міцності: зміщення цегли відносно один одного на 45 ° надає поверхні додаткову стійкість до навантажень. Часто використовується «стрічкова», а також «рядна» укладання клінкеру - цей спосіб по праву вважають класичним: він простий у виконанні і не вимагає підгонки цегли за розміром.

Навіть при укладанні більш складного виду мощення - дугами - можуть з´явитися лише невеликі додаткові труднощі. Зате результат перевершить всі очікування. Так, модні сьогодні звивисті, наче природні садові доріжки з допомогою мостового клінкеру створити зовсім неважко.

Купуючи бруківці клінкер, слід віддавати перевагу надійним і перевіреним виробникам.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023