Сьогодні клінкер займає особливе місце в лінійці сучасних оздоблювальних матеріалів. Як і якісна керамічна плитка для підлоги або керамограніт, клінкерне покриття використовуються для створення найрозкішніших і вишуканих інтер´єрів. Шляхетний, елегантний і навіть величний вигляд клінкерної плитки дозволить гармонійно впровадити її в будь-яке стилістичне рішення. З її допомогою реалізуються не тільки традиційні класичні, але і модні, часом навіть експресивні дизайн-концепції.

На відміну від керамічних аналогів, клінкер можна ефективно використовувати не тільки для оформлення інтер´єру. Велика сфера застосування даного будматеріалу обумовлена ​​його експлуатаційними і якісними властивостями: в першу чергу, зносостійкість. Завдяки цьому клінкерну плитку можна використовувати в місцях, де можливі істотні механічні та фізичні дії на облицювальний матеріал.

Основні сфери застосування клінкерної плитки

Нашим сучасникам важко уявити собі пішохідні зони, зовнішні і внутрішні сходи, фасади різнопланових будівель без клінкерного облицювання. Оформлення таких об´єктів клінкером стало таким же звичайним і звичним, як декорування санвузлів плиткою для ванної кімнати.

Різноманітність сфер застосування визначається не тільки бездоганними властивостями матеріалу, а й тим, що клінкерна плитка коштує відносно недорого. За багатьох аналогів, що використовуються для облицювання (природний камінь, керамічний граніт і ін.), Доведеться заплатити набагато більше. Але ж клінкер не поступається їм за властивостями.

Слід зазначити, що в аеропортах, великих торгових центрах, на вокзалах і в інших місцях, де спостерігається екстремальне навантаження на покриття, краще використовувати керамограніт. Але в інших випадках в якості плитки для підлоги більш доцільно застосовувати саме клінкер, оскільки це дозволить значно заощадити на будматеріалах без шкоди для якості.

В останні роки клінкерна плитка активно застосовується при оформленні вентильованих фасадів. Це обумовлено тим, що даний матеріал не боїться ні дощу, ні хуртовини, ні інших несприятливих клімат-факторів. Також слід відзначити стійкість клінкеру до кислот, що особливо важливо в умовах великих мегаполісів. Фасад, облицьований зазначеним будматеріалом, не потребує ремонту кілька десятиліть.

Нерідко клінкерні вироби використовуються в якості настінної плитки при декоруванні екстер´єрів і інтер´єрів громадських будівель, житлових об´єктів. Незамінний цей матеріал і при оформленні мостових, тротуарів. Клінкер можна застосовувати як плитку для підлоги незалежно від площі приміщень. Будь-якому простору він додасть фундаментальний благородний вид, підкреслить його високий статус.

Оскільки клінкерна плитка характеризується низьким рівнем вологовбирання, стійкістю до мікроорганізмів, що живуть у воді, нею можна облицьовувати басейни і фонтани. Не випадково в ряді розвинених держав популярний так званий «олімпійський стандарт», який має на увазі обробку басейнів саме глазурованою клінкером.

Цим сфери використання клінкерної плитки не обмежуються. Її з успіхом застосовують для декорування сходових майданчиків і терас, облаштування фігурних поручнів і підвіконь, створення оригінального дизайну огорож з цегли.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023