Витончена, довговічна, стійка до зовнішніх умов, клінкерна цегла все частіше використовується при зведенні тришарових стін будівель.

Клінкерна цегла є натуральним і екологічно чистим продуктом. Вона формується з суміші окремих видів глин з додаванням піску і шамоту, які після виготовлення і формування обпалюють при температурі близько 1000-1200 градусів за Цельсієм. Кінцевий продукт має такі параметри:

+ Вбираність менше або дорівнює 6%,
+ Міцність на стиск більше 30 МПа,
+ Морозостійкість.

Якщо цегла не відповідає хоча б одній з перерахованих вище параметрів, її формально не можна назвати клінкером, а щонайбільше - якщо вона морозостійка - облицювальною цеглою.

Техніка виготовлення клінкерної фасаду настільки універсальна, що її можна використовувати з будь-якою технологією будівництва структурних стін в одно- та багатоквартирних будинках (цегельний, дерев´яний, залізобетонний), а також при зведенні цехів і складів. Клінкерна цегла - це матеріал, який можна легко комбінувати з іншими продуктами, використовуваними в сучасній архітектурі, такими як скло, алюміній, дерево, завдяки чому традиційний, на загальну думку, клінкер, набуває нового, оригінальне вираження.

ТРИШАРОВА СТІНА

Конструкція будівлі, в якій використовується клінкерна цегла, являє собою тришарову стіну, яку також називають мембранної стіною. Стінка діафрагми складається з трьох незалежних шарів, кожен з яких виконує наступні функції:

+ Конструкція стіни - з керамічної цегли. Її завдання - безпечно перенести всі навантаження на стелі і стіни верхніх поверхів, а також горизонтальне навантаження від навісної стіни. Як правило, для безпечної передачі навантажень досить, щоб конструкційна стіна мала товщину не більше 25 см. Створення більш широких стін технічно невиправдано, а в деяких випадках навіть є помилкою. З економічної точки зору, економія в результаті використання вужчих стін повинна бути інвестована в товщу теплоізоляцію і міцний і естетичний фасад.

+ Теплоізоляційний шар - з мінеральної вати (рекомендується) або полістиролу, захищає конструкційну стіну від замерзання, що дозволяє використовувати теплоємність стіни на 100% (здатність накопичувати тепло), знизити втрати енергії і, отже, знизити витрати на опалення будівлі.

+ Облицювання - захищає всю систему від несприятливих погодних умов і від механічного пошкодження теплоізоляційного шару. Це довговічний, естетичний і, найголовніше, не вимагає догляду фасадний дизайн.

Між теплоізоляційним шаром і покривним шаром є вентильований повітряний зазор, завданням якого є видалення надлишкової вологи з внутрішнього шару навісної стіни, що виникає, наприклад, через дифузії водяної пари через перегородку і сушки теплоізоляції (мінеральна вата). Тому стіна ніколи не буває вологою, тому що вона все ще «дихає». Повітряна порожнина також забезпечує відведення тепла від фасаду (в результаті сонячного нагріву), що призводить до зниження виникають теплових напружень.

Технологія виготовлення тришарової стіни з клінкеру гарантує довговічність фасаду будівлі без додаткових фінансових витрат. Стіни з фасадом з клінкеру стійкі до забруднення, тому ми економимо на оновленні фасаду будинку - ремонті штукатурки і фарбування. Це хороше рішення, особливо в великих містах, де забруднення повітря змушує інвесторів часто оновлювати фасад. Така тришарова конструкція стіни також дає можливість повного усунення теплових мостів, що особливо важливо в критичних будівельних елементах, таких як перемички і вінці.

Розташування шарів в стіні, що вигідно з точки зору фізики будівлі, є відносно холодним в літній сезон, в той час як в зимовий період стіни накопичують тепло і повертають його, якщо необхідно, назад всередину. Завдяки навісний стіни, виготовленої з клінкеру, і наповнювача з мінеральної вати, перебирання відмінно заглушає шум. Багата палітра кольорів і фактур клінкерної цегли дає відмінні можливості для облаштування, а різноманітний асортимент фурнітури забезпечує вільне розташування і композицію елементів, а також створення широкого спектра архітектурних деталей. І що не менш важливо, через довговічності, елегантності і престижу, будинки з клінкерною фасадом отримують кращу ціну продажу.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023