Глиняна черепиця - один з найпрестижніших і довговічних матеріалів для покрівлі, що використовується людьми ще з часів Стародавнього Риму.

Унікальність властивостей і довговічність, поряд з естетичною привабливістю, роблять покриття затребуваним для облаштування покрівель заміських особняків і будинків. Її декоративні якості настільки високі, що більшість дешевих покрівельних матеріалів прагнуть хоча б частково імітувати їх. Тим часом, черепиця залишається найдорожчим матеріалом. Щоб визначитися з раціональністю її придбання, необхідно знати всі плюси і мінуси даху з черепиці.

Черепиця - класичний матеріал для покрівлі: плюси і мінуси

Принцип виробництва керамічної черепиці практично не змінювався протягом століть: в його основі лежить термічна обробка пресованих заготовок з глини. Зниження внутрішньої пористості, що покращує морозостійкість, досягається шляхом випалення при температурі 1100-1300ºС в залежності від сорту сировини.

Часто для підвищення водовідштовхувальних властивостей на поверхню заготовок ще до випалу наноситься АНГОБ або глазур. Подібна технологія доводить екологічність матеріалу і виключає наявність в складі небезпечних речовин.

Переваги керамічної черепиці

Крім того, класична натуральна черепиця володіє масою інших переваг:

  • Естетика і престиж. Керамічна покрівля додає виразності і благородної декоративності архітектурного вигляду будівлі і говорить про статок його власників.
  • Різноманітність форм випуску черепиці дозволяє підібрати покрівельне покриття практично під будь-який стилістичний напрямок архітектури будівлі.
  • Тривалий термін експлуатації, що досягає 100 років. Гарантія виробників за умови дотримання їх рекомендацій складає в середньому 25 років.
  • Висока стійкість до кліматичних крайнощів - значною вологості, температурних перепадів, мінімумам і максимумів.
  • Ремонтопридатність. Окремі елементи можна без особливих зусиль замінити на нові.
  • Хороші шумопоглинаючі властивості. Дах виходить набагато тихіше металевої і захищає від зовнішніх шумів.

Три мінуса покрівель

Значна вартість як самого матеріалу, так і його монтажу. Обумовлена ​​технологічними особливостями виробництва і використанням виключно натуральних компонентів.

Велика маса. Цей недолік проявляється на всіх етапах: при проектуванні покрівлі, а також при транспортуванні, розвантаженні, монтажі.

Крихкість матеріалу. Керамічна черепиця не витримує механічних ударних проявів.

Деякі недоліки глиняної черепиці, наприклад, складність монтажу покрівлі через наявність невеликих елементів, при деяких умовах перетворюються в достоїнства. Прикладом тому служать даху з криволінійної або складною конфігурацією. Дивовижна довговічність покрівлі з черепиці та відсутність необхідності в спеціальному обслуговуванні з часом окупають її високу вартість.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023