Зовні вона дуже красива. Але зовнішній вигляд доріжки з тротуарної плитки псується, якщо порушена технологія укладання. В цьому випадку, окремі елементи починають просідати, шви оголюються, через них просочується трава.

Щоб уникнути таких казусів, зверніть увагу на якість виконання основних етапів укладання доріжки з бруківки:

- Підготовка ґрунту;
- Спорудження подушки;
- Монтаж бордюрного каменю;
- Закладення швів тротуарної плитки.

Монтаж тротуарної плитки проводиться в кілька етапів:

- Видалення родючого шару грунту. Видаліть чорнозем і дерен. Перенесіть його в інше місце. З траншеї, яка утворилася в результаті цих робіт, видаліть коріння і насіння рослин, а потім змочіть грунт водою і утрамбуйте.

- Якщо глибина рову вийшла занадто великою, зробіть підсипку з піщано-гравійної суміші. Її теж утрамбуйте.

- При влаштуванні підстильної подушки врахуйте, що головний шар посипання має товщину не менше 10 см. Для його облаштування використовуйте щебінь або гравій дрібної фракції розміром від 20 мм до 40 мм. Полийте його водою, а потім - утрамбуйте.

- Якщо Ви вирішили проводити укладку бруківки на пісок, поверх підстилаючого шару насипте пісок, а потім - утрамбуйте його.

- Змонтуйте бордюри по краях доріжки.

- Тепер знову відсипте пісок і стягніть подушку за допомогою дошки, встановленої на камені з обох сторін доріжки. Після того, як відбудеться усадка, плитка буде на одному рівні з бордюром.

- Останній етап - закладення швів. Він починається на наступний день після монтажу покриття доріжки. Якщо проводяться великі обсяги робіт із застосуванням цементної суміші, поверхня бруківки краще попередньо заґрунтувати будь-яким підходящим складом. Завдяки цьому, плитка не буде забруднена, на ній не буде слідів після роботи з укладання.

Затірка розчином

Для покриття каменю найкраще використовувати заповнення піском або затірку розчином. Затірку швів бетонної плитки проводять розчином, а у випадку з керамічною плиткою проводять тільки заповнення піском.

Для мармурової плитки використовується тільки цементно-піщаний розчин з будь-яким способом його закладення. У випадку з тротуарною плиткою прийнятні всі три варіанти.

Розчин для швів садової доріжки

Обов´язково просійте пісок. Найкраще, щоб в ньому не залишилося коріння або насіння трав та інших рослин. Сама відповідна фракція має діаметр 0,2 мм.

Заповнюйте піском міжклітковий простір в три етапи:

- Насипте пісок на поверхню, а потім втирайте його в щілини за допомогою жорсткої щітки;
- Полийте водою, а потім почекайте, поки відбудеться усадка наповнювачів;
- Знову заповніть шви піском, а потім затріть його щіткою.

- Щоб заповнити цементно-піщаним розчином відстань між плитками, застосовується кельма або гумовий шпатель. Забийте шви сумішшю, а потім загладьте шпателем.

- Видаліть його з поверхні тротуарної плитки відразу ж, не чекаючи, поки цемент затвердіє. Якщо для закладення швів застосовують цементно-піщану суміш, то після закінчення робіт полийте поверхню бруківки водою. Коли відбудеться усадка суміші, повторно закладіть щілини.

- Коли заповнюються проміжки між плитками на відмостці навколо будинку, закладення слід виконувати тільки за допомогою бетонного розчину. До його складу входять пісок і цемент М-400 в співвідношенні 3: 1. При цьому, буде відбуватися вимивання швів, оскільки вимощення виконується з ухилом для стоку води. Цементний розчин має ще одну перевагу - йому можна надати будь-який відтінок за допомогою кольору. Найчастіше саме це є вирішальним фактором при виборі цього способу закладення швів.

- Кольорові рівні лінії кардинально змінюють вигляд навіть негарною і бляклої садової доріжки. Якісно заповнений простір між плитками - це гарантія того, що через шви не проросте трава і не виповзуть мурахи або жужелиці. Завдяки цьому, покриття збережеться в первісному вигляді на десятки років!

АВС-Кlinkergruppe 2006-2023