Архітектурна виразність - відмінна риса клінкеру - сучасного облицювального матеріалу з двохсотрічною історією. З тих пір, як про клінкерну цеглу дізналася Україна, в нашій країні стало більше привабливих будинків, виконаних в різному стилі - від класичного європейського до Hi-Tech.

Різноманітність відтінків і фактур клінкеру дозволяє надати котеджу індивідуальність, в залежності від побажань власника. Надзвичайно ошатний зовні, по міцності, морозо- і вологостійкості клінкер не поступається звичайній цеглі та навіть перевершує її.

Завдяки особливому складу і унікальній технології виробництва, цей матеріал володіє цілим спектром переваг. Хочете знати, як роблять досконалу обробну цеглину? Ми розповімо вам, який шлях проходить кожен клінкер, перш ніж прикрасити чийсь фасад.

Як з´являється клінкер: 5 етапів виробництва

Найстарші фабрики з виробництва клінкеру розташовані в Європі. Так склалося історично, адже багато заводів засновані ще в 19 столітті і з тих пір вдосконалюється обладнання, а сам принцип виробництва залишається незмінним. Першіу клінкерну цеглу виготовили в Голландії 200 років тому і вимостили дорогу від Амстердама до Гарлему. Немає інформації, чи збереглася вона до наших днів.

Зате інший приголомшливий факт ви можете перевірити самі: клінкерна цегла і Україна пов´язані вже 150 років. В Одесі знаходиться найстаріша клінкерна вулиця в світі! Це бруківка на розі Ланжеронівської і Італійської вулиць. Неймовірно, але за півтора століття клінкерна бруківка жодного разу не перекладалася і рух по вулиці не перекривався для ремонту. Ось такий диво-матеріал, а виробляють його в кілька етапів.

1. Заготівля сировинного матеріалу

Основний компонент цієї клінкерної цегли - сланцева глина. Видобувають її головним чином в Німеччині, тому багато заводів знаходяться в цій країні. У такої глини є унікальна властивість - тугоплавкість, тому заготовки здатні витримувати дуже високу температуру випалу, і від цього цегла стає тільки міцнішою.

Крім сланцевих сортів, додають ще мулисту глину, яка залягає на дні Північного моря, в заплавах повноводних європейських річок. Глиняні пласти доставляють на фабрику, де ретельно подрібнюють і перемішують в спеціальному апараті до однорідної субстанції.

2. Формування цегли методом екструзії

Надати заготівлям потрібну форму і позбавитися від часу всередині цегли дозволяє екструзія. Це процес «продавлювання» сирцю через спеціальні грати. Прес опускається на сировинний пласт, під сильним тиском (близько 8 кг на 1см2) маса проходить через отвори, і виходять заготовки майбутньої цегли. Але поки розмір «сирих» брусків на 10% більше кінцевого результату. Екструзія допомагає не тільки сформувати клінкер, але забезпечує стійкість до морозів і вологи, адже вони виходять дуже щільними, без пустот.

3. Сушка клінкерної цегли

Далі клінкери відправляють на 3-8 доби в спеціальну сушильну камеру - це довгий (до 140 метрів) тунель, з рухомою по ньому стрічкою, на якій викладені цеглини. Там заготовки з усіх боків обдуваются повітрям. При сушінні з клінкера видаляється вся зайва волога (до 13%). Щоб випарувалася вода не капала на заготовки, вона видаляється з камери насосами.

4. Випалювання в печі

«Завершальний акорд» заготовки відправляють в піч на випал. Клінкер - унікальний матеріал, який здатний витримувати температуру до 20000С. Будь-яка інша облицювальна цегла розтріскається і лопне. Але ми ж маємо справу з тугоплавкою глиною - а їй спека не страшна. Додаткове підвищення температури (буквально на кілька секунд) дозволяє домогтися особливих колірних відтінків.

Під час випалу з цегли «йде» ще близько 8% вологи. В результаті «спікання» виходить дуже міцний матеріал, який майже не поступається граніту в цій якості.

5. Охолодження і фасування готових цегли

Після випалу Клінкеру дають охолонути при природній температурі. Далі готову цеглу виносять на відкрите повітря, сортують за кольором і укладають на палети. Далі вироби обертають пакувальних матеріалів і відправляють на склад або безпосередньо замовнику.

Ось такий цікавий шлях проходить першокласний клінкер, перед тим як прикрасити наш будинок. Можливо, представлена ​​технологія здасться вам занадто простою, але це на перший погляд. Процес виготовлення вимагає найсуворішого виконання всіх умов, унікального обладнання і звичайно, знання своєї справи.

Рукотворні цеглини - «вищий пілотаж» майстра

Наостанок хочемо розповісти вам про один матеріал, який вважається «вищою кастою» навіть серед елітного клінкеру. Це цеглини ручної роботи, виконані «під старовину» - докладніше. Індивідуальна формування надає кожній цеглинці неповторність і особливу енергетику. При цьому виріб має всі переваги клінкеру - довговічністю, міцністю і стійкістю до поганих погодних умов.

Цегла «під старовину»

Виробництво клінкеру ручного формування - справа честі для провідних брендів. 100 років гарантії виробника на кожну цеглинку - переконливий аргумент, чи не так?

Ми розповіли, як створюється приголомшливий за своєю красою і «робочими» властивостями клінкерна цегла. Ви дізналися, що справжні майстри, як і два століття тому, вручну роблять цеглу категорії VIP. Клінкерна цегла - ідеальне рішення в сучасному будівництві. Саме такий матеріал повинен прикрашати найкращий будинок в світі - ваш будинок!

АВС-Кlinkergruppe 2006-2024