Переваги матеріалу

Клінкерна цегла - це вдосконалений вигляд звичайного будівельної цегли. В її основі - тугоплавка глина, які спікається при температурі 1200-1300 градусів Цельсія. Тому в готової продукції виключається присутність пустот, пор, істотно підвищуються характеристики. Вважається, що клінкерна в чотири рази міцніше звичайного цегли. Щільність спеченої глини гарантує механічну міцність цегли. Її важко розбити, пошкодити, він не дає тріщин.

Відсутність пір для заповнення водою, а потім розшаровування від морозу робить клінкерну цеглу більш довговічним і надійним для будівництва або облицювання. Структуру цеглини не порушує бруд, пил, позеленіння, цвіль. Чи не характерні для такої цегли і висоли - волога разом з солями НЕ мігрує по порах цегли, і сіль не відкладається білим неприємним нальотом. Значить, фасад будинку не потребуватиме оновлення багато-багато років.

Фасадна клінкерна цегла має різні типорозміри (євророзмір, половинний і одинарний формат), різні кольори і фактуру, ангобіровану (з декоративним керамічним покриттям) і глазуровану (гладку, блискучу) поверхню. На ринку є клінкерна цегла ручного формування, яка імітує стародавню кладку. Це можна врахувати, готуючи проект реставрації пам´ятника архітектури.

Недоліки (особливості) клінкерної цегли

Працювати з цим матеріалом можуть тільки професіонали. Ваша фірма по ремонту фасадів напевно впорається з цим завданням. Адже розчин кладки майже не проникає через щільну структуру цегли, не вбирається і не утримує матеріал. Потрібно правильно класти таку цеглу, робити періодичні перерви в роботі, щоб вона «схопився». Іноді для кладки береться цегла не повнотіла, а з порожнинами (порожнечами) всередині - вона легша і швидше укладається. Порожнечі є теплоізолятором, але проблеми замерзання / відтавання можуть позначитися на такій стіні.

Кладку цегли треба проводити в суху нежарким погоду, вона вимоглива до вологості і температури. Базова основа не повинна бути гарячою - волога буде випаровуватися до того, як розчин скріпить поверхні. Деякі майстри занурюють клінкерну цеглу в воду, щоб вона добре зволожилась, але не всі марки цегли здатні вбирати скільки-небудь вологи - діапазон вологопоглинання матеріалу від 1 до 8%. Тому потрібно точно знати, з яким матеріалом працюєш, правильно визначати пропорції будівельного розчину.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2024