Існує думка, що найкращим періодом для покрівельних робіт є весна-літо. Але часто будівництво будинку затягується до пізньої осені. Залишати споруду без даху не найкращий варіант, тим більше справити новосілля хочеться якнайшвидше.

Особливих обмежень до зведення даху не існує, необхідно лише дотримуватись правил безпеки та ретельно підготувати місце для роботи. Досить переконатися, що всі матеріали придатні для монтажу в холодну пору. Також варто подбати про тепле та сухе приміщення для зберігання виробів.

Монтаж керамічної черепиці взимку

Дах з керамічної черепиці – це гарний та надійний варіант для оформлення будинку. Натуральна черепиця менш вибаглива до низьких температур, ніж аналогічні матеріали. Кераміка є морозостійкою. Ця характеристика нерозривно пов´язана із показником водопоглинання.

В яку погоду зводити керамічну черепицю?

Будь-які покрівельні роботи залежать від погодних умов. За хорошої погоди будівництво може проводитися цілий рік. Якщо ж умови погані, то робота зупиняється. Комфортною температурою повітря для зведення покрівлі є від -15 до +30 градусів. Не повинен йти дощ і сильний снігопад, а швидкість вітру не повинна перевищувати 15 м/с.

Зазначимо, що припиняються роботи за будь-якого дощу, а ось при невеликому снігу — допускаються. Протікання при снігопаді виключено, що добре під час ремонту чи реконструкції даху. Тому влітку головною перешкодою для робіт є дощ, а взимку надто низькі температури, які в українському кліматі не так часто трапляються.

Переваги та нестача робіт взимку

Будь-який період має свої недоліки, як зазначалося вище, навіть літо може бути не вдалим часом для будівництва. Тому, вибираючи час для створення або реконструкції керамічної покрівлі, варто зважити всі за і проти.

Мінуси будівництва в холодну пору року:

  • нетривалий світловий день;
  • необхідність організації додаткового освітлення будівництва та обігріву працівників, що вимагатиме великих енерговитрат;
  • можливість великих снігопадів та низьких температур, через які доведеться тимчасово призупинити роботи.

Плюси зведення керамічного даху взимку:

  • мінімальна можливість дощу (залежно від регіону будівництва), за низьких температур можна повністю демонтувати покрівлю, не боячись затопити приміщення в будинку;
  • дешевша вартість матеріалів, а також можливість обрати фахівців, адже зимовий період — менш активний у сфері будівництва;
  • немає необхідності зупиняти цикл робіт. Будівництво стін можна почати восени, покрівлю звести в морози, а навесні приступити до обробки.

Вирішувати в який період братися за зведення покрівельної конструкції та монтаж керамічної черепиці лише вам. Але, знайте, що це можливо будь-якої пори року при дотриманні всіх правил та техніки безпеки.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2024