Промерзаючі стіни в цегляному будинку - дуже поширена ситуація. Промерзання не тільки сприяє погіршенню мікроклімату. Воно здатне негативно впливати на здоров´я мешканців. Найчастіше причина криється в таких порушеннях будівельних технологій:

1. Допущення присутності в кладці наскрізних порожнеч.

2. Неякісна герметизація швів.

3. Мала кількість розчину.

4. Відсутність утеплення.

Недотримання технічних норм і халатне ставлення будівельників є причиною неможливості для стінової поверхні належним чином виконувати свої функції. Перераховані вище порушення провокують появу містків холоду. Крізь них холодні повітряні маси проникають всередину стіни. А на поверхні утворюється конденсат. Відбувається зсув точки роси, в нормальному стані знаходиться зовні.

Постійна вологість поверхні і наявність теплого повітря сприяють появі цвілі. Вона не тільки псує зовнішній вигляд приміщення, але і є небезпечно для здоров´я мешканців. У зимовий же час значне зниження зовнішньої температури спричиняє замерзання конденсату. Він перетворюється в кристали крижаного грибка. У таких ситуаціях необхідно усувати причини промерзання і негативні наслідки.

Як позбутися від промерзання стін в цегляному будинку?

У випадках промерзання кута і спотворення структури (утворення тріщин і деформації) хорошим засобом боротьби виступає монтажна піна. Вона проста в застосуванні і не вимагає великих витрат часу. З її допомогою задувають порожнечі, герметизують тріщини. Таким чином створюється бар´єр для проникнення холодних повітряних мас усередину будинку. Це допоможе запобігти неприємним наслідкам промерзання.

Альтернативний хороший варіант - застосування термозащитной штукатурки. Її недолік - можливе застосування тільки в місцях з незначним ступенем промерзання. Тонкий шар штукатурки фізично не здатний до ізоляції великого обсягу холодних повітряних мас.

Взагалі ж ефективний варіант - поєднання двох перерахованих вище способів. Спочатку потрібно задути тріщини. Потім укладається шар штукатурки. Такий підхід гарантує повноцінне запобігання промерзання кутів в приміщенні. Здоровий мікроклімат також відновлюється.

Додаткове рішення проблеми - теплоізоляція поверхні стін. Поряд з цим важливо розуміти, що ефективним воно буде тільки за умови організації єдиного шару, що покриває всю поверхню цілком. Застосовувати такий спосіб можна і з внутрішнього, і з зовнішнього боку споруди.

Для виконання таких робіт найчастіше використовується пінопласт. Його наклеюють на стіну, стики армуються шпаклівкою. Таким чином ділянка стіни забезпечується необхідними теплоізоляційними якостями.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2024