Червона цегла або сучасний промисловий сірий? Широка колірна гамма і стилістика визначають популярність клінкерних фасадів. Клінкерна плитка є високоякісним продуктом, навіть після багатьох років експлуатації практично не схильний до зносу. Перевага клінкеру в тому, що він стійкий до несприятливих погодних умов і тому не змінює колір під їх впливом. Його також легко тримати в чистоті, так як на ньому не залишається забруднень. Однак для того, щоб клінкерний фасад був красивим і довговічним, ми повинні дотримуватися кількох правил.

Перше правило - вибирати плитку з однієї партії.

Варто спочатку точно розрахувати, скільки матеріалу нам знадобиться для виготовлення фасаду. Це важливо, тому що різні партії плитки можуть відрізнятися за кольором - натуральна глина може мати різний колір залежно від місця отримання або умов зберігання. В результаті часто виходить, що докуповується клінкер і має інший колір. Тому всі плитки для нашого фасаду повинні надходити з однієї виробничої партії і закуповуватися в достатній кількості, щоб згодом не було необхідності їх підбирати (надлишок плитки також допоможе в разі пошкодження частини матеріалу).

Друге правило - ми захищаємо плитку.

Рекомендується, щоб палети з клінкерною плиткою були покриті плівкою і не вкладалися безпосередньо на землю. Клінкер не повинен піддаватися впливу вологи.

Увага: свіжоприготована клінкерна плитка повинна бути захищена від вологи і покрита плівкою на 14-28 днів, що забезпечує вільний потік повітря.

Правило 3 - вибрати відповідний розчин.

Розчин повинен бути підігнаний під поглинання плитки. Найбільш популярні види плитки мають його на рівні до 6%, а глазуровані плитки не вбирають вологу. Крім того, використовуваний розчин повинен бути призначений саме для клінкеру.

Увага: розчин з додаванням вапна може привести до плям на фасаді.

Таким же чином вибирається розчин для заповнення швів. Однак, якщо не хочеться купувати два види розчину, можна вибрати універсальний продукт, який може використовуватися як при кладці, так і для швів. В цьому випадку розподіляємо його по всій поверхні цегли і формуємо шов після початкового застигання розчину (необхідно бути обережним, щоб не допустити його затвердіння).

Правило 4 - пам´ятайте про компенсаційні шві.

Правильно виконаний клінкерний фасад вимагає виконання компенсаційного шва, тобто зазорів шириною кілька міліметрів, заповнених еластичною масою (силіконова, акрилова або компенсаційна). Найчастіше вони виготовляються в безпосередній близькості від кутів. Відсутність такого розширення може призвести до утворення деформацій, тріщин і пошкоджень, які можуть виникнути в результаті перепадів температур.

Правило 5 - просочування?

Просочення клінкеру викликає суперечки, і фахівці висловлюються неоднозначно. В принципі, немає необхідності захищати цеглини, так як вони дуже стійкі до бруду, вологи та плісняви. Тому просочення повинно обмежуватися тільки швом (вибір просочення повинен проводитися відповідно до рекомендацій виробника розчину).

У тому випадку, якщо ви вирішили покрити всю поверхню фасаду, попередньо переконайтеся, що розчин повністю сухий.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2024