Клінкер - матеріал, відомий головним чином своєю довговічністю та універсальністю. Як запевняють виробники, клінкерна плитка буде однаково добре працювати всередині і зовні будівлі. Однак, якщо ми плануємо клінк на підлогу, слід звернути особливу увагу на специфіку обраного матеріалу. Не кожна модель клінкерної плитки підходить для підлоги.

Що таке клінкер?

Клінкер - це керамічний матеріал, з якого цегла, бруківка та черепиця виготовляються для різного призначення. Клінкер отримують спалюванням глин при температурі вище 1000 градусів Цельсія. Найважливішими властивостями цього матеріалу є стійкість до низьких температур і вологи.

Клінкерна плитка для підлоги та її переваги

Як зазначалося, не кожен тип клінкерної плитки підійде для підлоги. Однак, якщо в рекомендаціях виробника чітко вказано, що матеріал можна укладати горизонтально, нам не слід боятися. Клінкер має багато переваг, які будуть помітні в повсякденному використанні. До основних переваг цього матеріалу належать:

Сила

Клінкер славиться своєю стійкістю до ударів, ваги, хімічних речовин, подряпин, а також низькою температурою та вогнем (він обмежує поширення вогню). Також він чудово справляється з вологою, саме тому його часто рекомендують робити на кухнях та у ванних кімнатах.

Екологія

Клінкерна плитка класифікується як екологічні матеріали. Вона отримується з природних глин, які не вступають у шкідливі хімічні процеси з навколишнім середовищем. Більш того, клінкер завдяки своїй міцності переробляється та використовується в інших місцях. Це обмежує випуск нових матеріалів цього типу.

Універсальність

Клінкер - матеріал, який застосовується на стінах і підлозі, всередині приміщень і на відкритому повітрі. Клінкерна цегла та плитка розроблені у різних формах, розмірах та відтінках (від темних до світлих, а також з малюнком), що робить гнучким матеріалом у практичному та естетичному контексті.

Клінкерна плитка та її недоліки

Перш за все, до недоліків клінкерної плитки можна віднести їх ціну, яка може відлякати багатьох потенційних клієнтів. На захист високих витрат слід зазначити, що міцність клінкеру гарантує, що він буде служити нам довгі роки. Отже, якщо ми розглянемо це як довгострокову інвестицію, ми зможемо сприймати ціну з більшим спокоєм.

Іншими недоліками клінкерної плитки для підлоги є, наприклад, її вага, що значно ускладнює монтаж (наприклад, на вищих поверхах). Однак виробники запевняють, що сучасна клінкерна плитка вже не є такою проблемою, оскільки новіші моделі зменшили свою вагу і не суттєво заважають ремонтним роботам.

Ще одна крапля, яку слід згадати, - це думки, що у клінкерної плитки мало естетичного різноманіття. Такі думки слід відкласти. Досить поглянути на поточну пропозицію інтернет-магазинів, щоб побачити, що нинішні каталоги значно відрізняються від тих, що були кілька років тому.

Клінкерна плитка для підлоги та дизайн інтер´єру

Як випливає з вищезазначених пунктів, клінкерна плитка добре працює на багатьох поверхнях. Фахівці з дизайну інтер´єрів наголошують, що завдяки універсальності цього матеріалу розробляються цікаві стилі - наприклад, шляхом розташування однакового візерунку плитки у вітальні та на терасі, що створює композиційну узгодженість в обох просторах та дає задовільний ефект.

АВС-Кlinkergruppe 2006-2024